شنبه 12 اسفند، 1402

کدخبر: 7152 10:10 1402/06/12
دسته‌بندی: اخبار ویژه ، کشاورزی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید ۳ میلیون تن گندم بیش از سال گذشته خبر داد و گفت: ۱۰ میلیون و ۲۲۶ تن گندم تا صبح امروز از کشاورزان خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد رشد داشته است.

شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، سید سعید راد با بیان اینکه تاکنون ۳ میلیون و ۱۲۱ هزار تن بیشتر از سال گذشته گندم داخلی خریداری شده است، اظهار کرد: ۱۰ میلیون و ۲۲۶ تن گندم از کشاورزان سراسر کشور تا صبح امروز خریداری شد، در حالی که این رقم در سال گذشته تا این تاریخ، ۷ میلیون و ۱۰۵ هزار تن بود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ از رشدی بالغ بر ۴۴ درصد برخوردار بوده است.

به گفته وی، ۴۶ درصد گندم کشور در ۴ استان خوزستان، کردستان، فارس و کرمانشاه خریداری شده است و ۵۶ درصد رشد خرید گندم نیز به این ۴ استان اختصاص دارد.

راد با اعلام اینکه تاکنون ۷۰ تا ۱۰۰ درصد مطالبات کشاورزان ۲۱ استان و ۵۳ تا ۶۹ درصد مطالبات کشاورزان۱۰ استان دیگر پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: پیگیری پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز با جدیت ادامه دارد.

 

منبع: ایرنا

 

 

 

 
برچسب: جهان اقتصاد ، تولید گندم ، محصولات کشاورزی ، جهاد کشاورزی ، گندم ، کشاورزان ، خرید گندم ، خرید تضمینی ، خرید تضمینی گندم ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/7152


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |