یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 2530 15:13:52 1393-03-25
معامله در بازار بلوک اختیاری است

معامله در بازار بلوک اختیاری است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
معامله در بازار بلوک اختیاری است

معامله در بازار بلوک اختیاری است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس گفت : بازار معاملات بلوکی در کنار بازار معاملات عادی به صورت اختیاری امکان انجام معاملات بلوکی را با محدودیت های کمتر و تسهیلات بیشتر برای سهامداران حقوقی و سهامداران حقیقی بزرگ فراهم ساخته است

محمود رضا خواجه نصیری مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان مطلب فوق درباره ایجاد بازار معاملات بلوکی از فردا گفت: بر اساس دستور العمل جدید، از فردا بازار معاملات بلوکی همزمان با معاملات بازار عادی کار خود را شروع می کند.
این مقام مسوول درباره مزایای بازار بلوک افزود: این بازار به درخواست سهامداران حقوقی و سهامدارن حقیقی بزرگ برای رونق گرفتن هر چه بیشتر معاملات ایجاد شده و نکته ای که در این بازار بر آن تمرکز شده ایجاد تسهیل در شرایط معاملات بلوکی است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بعضاً شرایط عمومی بازار به ویژه ضرورت اصلاح ساختار شرکت های حقوقی و جا به جایی سهامداران حقوقی، مانع از مبادلات بلوک های بزرگ می شود، این بازار اجازه مبادلات در حجم بزرگتر با محدودیت کمتر نسبت به بازار عادی را فراهم کرده است.
وی با اشاره به ایجاد شرایط تسویه خارج از پایاپای گفت: در این بازار بلوک های بالای 5 میلیون سهم برای سهام بزرگ و 2.5 میلیون سهم برای سهام کوچک در نظر گرفته شده است و سهامداران می توانند بلوک های در این ارقام را معامه کنند و با توجه به تسهیلات خارج از پایاپای می توانند با توافق با طرف عرضه تنوع مورد نیاز را برای زمان تسویه معاملات ایجاد کنند.
 خواجه نصیری خاطر نشان کرد: دامنه معامله در این بازار در مثبت و منفی 4 روزانه خواهد بود و با توجه به تسهیلاتی که در تسویه این دست از معاملات انجام گرفته است، انتظار می رود این بازار موجب افزایش تحرکات اشخاص حقوقی و حقیقی بزرگ و بالا رفتن حجم معاملات سهامداران عمده شود.
مدیر نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس در پایان تأکید کرد: با ایجاد این بازار تسهیلات جدیدی در بازاریابی و فروش سهام اشخاص حقوقی و حقیقی بزرگ در کنار فرصت های قبلی ایجاد شده، فرصتهای قبلی کماکان و به قوت خود باقی است و عملاً معامله در این بازار با وجود ظرفیت هایی که در آن ایجاد شده، به اختیار سهامداران است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |