سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 3880 13:23:12 1393-05-05
روحاني: اميد به زندگي بين مردم نه تنها کم نشده بلکه بيشتر شده است

روحاني: اميد به زندگي بين مردم نه تنها کم نشده بلکه بيشتر شده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
روحاني: اميد به زندگي بين مردم نه تنها کم نشده بلکه بيشتر شده است

روحاني: اميد به زندگي بين مردم نه تنها کم نشده بلکه بيشتر شده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


در رأس دستگاه اجرايي حکومت اسلامي ايران، يک فرد روحاني يا يک غير روحاني باشد، فرقي ندارد، از نگاه مردم، بار مسئوليت اين حکومت بر دوش روحانيت است.
رييس جمهور با اشاره به افزايش روحيه اميد به زندگي در مردم و روحيه اميد دولتمردان براي حل مشکلات، طي حدود يکسال گذشته، اظهار داشت: دولت در يازده ماه گذشته با هدايت‌هاي مقام معظم رهبري، در بخش‌هاي اقتصاد، سياست داخلي، سياست خارجي، مسايل فرهنگي، اجتماعي و امنيتي، گام‌هاي رو به جلو و اميدبخشي را در کنار دو قوه ديگر برداشته است.
به گزارش ايلنا، حجت الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز شنبه در ديدار و ضيافت افطار جمعي از علما و روحانيون با بيان اينکه روحانيت معظم و علمايي که در حوزه‌هاي علميه تربيت شده‌اند بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بار سنگين و سخت‌تري را بر دوش دارند، گفت: اگر پيش از انقلاب، تبليغ دين و حل معضلات مردم به عنوان دو رسالت سنگين روحانيت محسوب مي‌شد، امروز اداره کشور و حمايت از حاکميت و حکومت به عنوان بار سنگين و بزرگي است که بر دوش روحانيت قرار گرفته است.
رييس جمهوري اظهار داشت: در رأس دستگاه اجرايي حکومت اسلامي ايران، يک فرد روحاني يا يک غير روحاني باشد، فرقي ندارد، از نگاه مردم، بار مسئوليت اين حکومت بر دوش روحانيت است.
روحاني اضافه کرد: در راس نظام اسلامي ايران، ولايت فقيه به عنوان بالاترين مقام قرار دارد و همه قوانين اين کشور با تاييد شوراي نگهبان تصويب و اجرايي مي شود و نيز همه انتخابات با نظارت اين شورا برگزار مي گردد، بنابراين بار رسالت اداره کشور بر دوش روحانيت است و همه بايد دست به دست هم دهيم، تا از معضلات و مشکلات موجود عبور کنيم.
رييس جمهور خاطر نشان کرد: به عنوان کسي که در ?11ماه گذشته مسئوليت اجرايي کشور را بر دوش داشتم،صراحتاً اعلام مي‌کنم که طبق نظر سنجي‌ها، اميد به زندگي بين مردم نه تنها کم نشده بلکه بيشتر شده است.
روحاني در بخش ديگري از اظهارات خود به موضوع مقاومت مردم غزه اشاره کرد و گفت: ايستادگي مردم فلسطين و غزه يکي از آثار و برکات انقلاب اسلامي و نفس‌هاي گرم حضرت امام(ره) و هدايت‌هاي مقام معظم رهبري است.
رييس جمهور اضافه کرد: در مدت 20 روزي که به طور مداوم بر سر مردم غزه آتش ريخته مي‌شد، براي اولين بار، پايتخت رژيم صهيونيستي زير ضربات موشک هاي مردم مسلمان غزه قرار گرفته است و براي اولين بار فرودگاه بن گورين تعطيل و پرواز هواپيماها قطع شد و همچنين براي اولين بار بيش از 4 ميليون جمعيت آن بخاطر اينکه خود را از موشک‌ها حفظ کند، به زيرزمين‌ رفتند.
وي گفت: امروز همه اطلاعات موجود حاکي از آن است که مردم غزه با اين همه کشته و مجروحي که داده‌اند از لحاظ روحيه با روز اول هيچ تفاوتي نکرده‌اند و اين روحيه ايستادگي و مقاومت به اين معنا است که در سايه فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامي، مي‌توانيم با اتحاد و يکپارچکي از همه مشکلات عبور کنيم.
در ابتداي اين مراسم جمعي از علما و روحانيون در سخناني به بيان ديدگاه‌ها و دغدغه هاي خود پرداختند.
آيت‌الله مقتدايي عضو مجلس خبرگان رهبري و رييس شوراي عالي حوزه‌هاي علميه‌ با تقدير از ارتباط رييس جمهوري با علما و روحانيت، شکرگزاري از نعمت، امنيت و آرامش در کشور را متذکر شد و گفت: امنيت موجود در کشور از برکت نظام جمهوري اسلامي است و امروز نظام ما به فضل الهي در جهان مي‌درخشد و در قلوب مردم جهان جاي دارد. همه بايد توجه داشته باشيم که جمهوري اسلامي ايران به واسطه اسلاميت، اين جايگاه والا را در جهان پيدا کرده است.
رييس شوراي عالي حوزه‌هاي علميه افزود: امروز وظيفه ما اين است که اسلاميت نظام راحفظ کرده و از آن صيانت کنيم واستوانه‌هاي علمي نگهدارنده اين اسلاميت، علما هستند.حمايت از روحانيت و حفظ جايگاه آنان، اسلاميت و معنويت نظام جمهوري اسلامي ايران را تضمين مي‌کند.
وي افزود: دکتر روحاني انصافاً و به تمام معنا روحاني است و در بين روساي جمهوري که داشتيم ايشان ارتباط بيشتر و برجسته‌اي با علما و روحانيت داشته‌اند و پس از انتخابشان شادي فوق‌العاده‌اي در حوزه‌ها به چشم مي‌خورد. حتي مراجع بزرگوار از آن اظهار خرسندي مي‌کردند و مي‌فرمودند که موضع‌گيري‌هاي ايشان مناسب بوده و ما آن را تاييد مي‌کنيم و انتظار داريم که ارتباط شان را با مراجع و حوزه‌ها حفظ و تقويت کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمين تقوي رييس شوراي سياست‌گذاري ائمه جمعه نيز گفت: همه ائمه جمعه به تبعيت از مقام معظم رهبري از دولت حمايت مي کنند، البته نقد منصفانه و دفاع واقع بينانه از سرفصل هاي سياست هاي ائمه جمعه است.
وي افزود: از عمق جان اميدواريم که دولت آقاي روحاني موفق باشد چرا که آن را موفقيت نظام مي دانيم و از آنجا که رييس دولت تربيت شده حوزه است، موفقيت اين دولت به نوعي تقويت روحانيت نيز محسوب مي شود.
حجت‌الاسلام والمسلمين تقوي توجه بيشتر به موضوع فرهنگ را مورد تاکيد قرار داد و گفت: از رييس جمهور محترم تقاضا داريم به اصحاب فرهنگ در دولت توصيه کنند که به مواضع و تذکرات مقام معظم رهبري در خصوص فرهنگ، توجه مضاعفي داشته باشند و از دولت انتظار داريم که وارد حاشيه سازي هاي برخي رسانه ها نشوند.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمين فيرحي عضو مدرسين و محققين حوزه علميه قم گفت: پيشنهاد دارم همچنان که در تمام حوزه‌هاي تخصصي، شوراي اختصاصي وجود دارد، به موازات آنها، شورايي تخصصي و همه جانبه با عنوان شوراي مشاوران مذهبي نيز وجود داشته باشد که بتواند موضوعات و مسايل مذهبي را با دقت بيشتري مورد بررسي قرار دهد. با تشکيل چنين شورايي، امکان به روز کردن ديدگاه‌ها در اين زمينه بيشتر خواهد بود و رييس جمهوري در موضع‌گيري‌هاي خود تنها نخواهد بود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمين شجاعي از وعاظ شهير شهر تهران موضوع اميد و توکل به خدا را مورد تأکيد قرار داد و گفت: تمام مراحل عالي معنوي و روحاني اسلامي و تربيتي ما بر مبناي اميد و توکل به خدا استوار شده است و با اميد به خدا مي توانيم تمام مشکلات خود را پشت سر بگذاريم و از خداي متعال مي‌خواهم که رييس جمهوري عزيزمان را که در کسوت روحانيت هستند در تمامي مشکلات پيش رو به لطف خود ياري کند.
در پايان اين مراسم حاضران نماز مغرب و عشاء را به امامت حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني اقامه و روزه‌خود را همراه با رييس جمهوري افطار کردند.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |