سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 4468 13:10:28 1393-05-22
دولت بدهی اش به بانک ها را پرداخت می کند

دولت بدهی اش به بانک ها را پرداخت می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دولت بدهی اش به بانک ها را پرداخت می کند

دولت بدهی اش به بانک ها را پرداخت می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه :مدیرعامل بانک ملی ایران با اعلام اینکه دولت قول داده تا بدهی خود به بانک ها را ساماندهی کند گفت: بزودی فهرست شرکت های این بانک برای فروش، اطلاع رسانی عمومی می شود

عبدالناصر همتی در حاشیه همایش تبیین سیاست‌ های اقتصادی دولت برای خروج از رکود در جمع خبرنگاران گفت: آماده هستیم تا حد توان و امکانات خود برای خروج اقتصاد از رکود به دولت کمک کنیم و متناسب با تقاضاهای واقعی برای دارایی ها و املاک خود آنها رابرای فروش عرضه خواهیم کرد.
مدیرعامل بانک ملی ایران اظهارداشت: دولت قول داده است بدهی خود به بانک ها را ساماندهی کند و امیدواریم بخشی از بدهی بانک ها به بانک مرکزی از این طریق تسویه شود که خیلی خوب است و استقبال می کنیم.
وی افزود: بخشی از شرکت ها و دارایی های خود را می فروشیم که در حال برنامه ریزی است اما بخشی از این بانک ها و شرکت ها جزء اموالی است که بابت بدهی های دولت در سال های گذشته به ما داده که اگر قابلیت فروش می داشت، حتما می فروخت.
همتی گفت: بنابراین بخشی از این شرکت ها و دارایی ها زیان ده بوده و در حدی نیست که فروخته شود.
مدیرعامل بانک ملی ایران بیان داشت: برای نمونه بابت بدهی های طرح توسعه صنعت نیشکر مجبور شدیم بخشی از سهام آن را خریداری کنیم که پروژه بسیار عظیمی با 150 هزار هکتار از زمین های استان خوزستان است که 40 درصد سهم آن به بانک ملی تعلق دارد و نمی توانیم آن را رها کنیم و هر خریداری که با قیمت منصفانه، متقاضی باشد آماده واگذاری هستیم.
وی گفت: به عنوان بزرگترین بانک کشور اعلام می کنم بزودی فهرست شرکت ها برای فروش اطلاع رسانی عمومی می شود و البته شرکت های بسیار خوبی هم داریم که امیدواریم با تجهیز منابع خود بتوانیم نقش خود را در خروج از رکود تورمی اقتصاد ایفا کنیم.
همتی اظهارداشت: البته بانک ملی ایران فاصله کمی با معیار مشخص شده در بانک مرکزی برای شرکت داری دارد و هر ماه مزایده املاک خود را داریم که متناسب با تقاضا فروخته می شود و برای یک نمونه اخیرا املاکی به ارزش 400 میلیارد تومان عرضه کردیم که 10 درصد آن فروخته شد.
وی اطمینان داد: حتما نقدینگی حاصل از فروش اموال و دارایی ها را در خدمت تولید قرار خواهیم داد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |