یکشنبه 07 خرداد، 1402

کدخبر: 12800 13:09:24 1394-03-01
بازار ۱.۲میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی ایران

بازار ۱.۲میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بازار ۱.۲میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی ایران

بازار ۱.۲میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مدیر کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: پنج هزار واحد صنفی عرضه محصولات پزشکی، در آینده نزدیک شناسنامه دار خواهند شد تا آمار دقیقی در مورد آنها داشته باشیم.

به گزارش مهر، مهندس سید حسین صفوی با بیان اینکه این اداره متولی حوزه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاه تشخیص طبی در حوزه تولید و واردات است اظهار داشت: همچنین نگهداشت تجهیزات پزشکی و خدمات پس از فروش و نیز نظارت بر شبکه توزیع و عرضه تجهیزات و ملزومات پزشکی از وظایف اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو می باشد.

وی گفت: بازار حوزه تجهیزات پزشکی چیزی در حدود یک میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار است که حدود ۸۰۰میلیون دلار آن مربوط به واردات و ۴۰۰میلیون دلار آن مربوط به تجهیزات پزشکی تولید داخل است.

صفوی افزود: حدود هزار و ۲۰۰شرکت وارد کننده فعال در کشور در حال فعالیت هستند .

وی در ادامه به اقدامات سال گذشته این اداره کل اشاره کرد و گفت:با اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از موضوعات در این حوزه بحث قیمت در این حوزه بود که متاسفانه ساماندهی نشده بود، وجود شبکه نظام یافته ای برای توزیع ملزومات پزشکی نداشتیم و بیمار ها نیز برای تهیه ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان ها ارجاع داده می شدند.

مدیر کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و طراحی یک برنامه نظارتی برای مراکز درمانی بعد از ۴ماه از اجرای این طرح ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان ها به حدود ۳درصد رسیده بود که در گذشته این میزان بیش از۸۰درصد بوده است.

صفوی با بیان اینکه در تمامی زمینه های تجهیزات و ملزومات پزشکی کاهش قیمت های چشمگیری را داشته ایم؛افزود: همچنین با اجرای طرح تحول سلامت حدود ۱۳درصد کاهش ارزبری داشته ایم.

مدیر کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: کاهش چشمگیر کالاهای قاچاق به دلیل عدم ارجاع بیمار به خارج بیمارستا نها، افزایش مصرف محصولات تولید داخل با توجه به سیاست های حمایتی تولید داخل، معرفی تولیدات داخل به دانشگاه ها و نظارت های جدی تر بر کیفیت تولیدات داخل از دیگر اقدامات اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو بوده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |