جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 2514 15:03 1393/03/25
درِ صداوسيما روي ممنوع‌الکارها باز شد

درِ صداوسيما روي ممنوع‌الکارها باز شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
درِ صداوسيما روي ممنوع‌الکارها باز شد

درِ صداوسيما روي ممنوع‌الکارها باز شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رييس مرکز موسيقي و سرود صداوسيما به سوال ايسنا درباره سياست جديد اين رسانه در قبال همکاري با برخي از هنرمندان ممنوع‌الکار که پيشتر با شبکه‌هاي ماهواره‌اي همکاري داشته‌اند، پاسخ داد.


تقي‌پور گفت: اگر ما درِ مرکز موسيقي صداوسيما را به روي هنرمندان ببنديم، آنها به ماهواره و شبکه‌هاي خارجي روي مي‌آورند. در نتيجه از نگاه من هيچ هنرمندي ممنوع‌الفعاليت نيست.
حسين تقي‌پور، رييس مرکز موسيقي و سرود صدا و سيما در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اين پرسش که آيا فاصله‌ي اختلاف سلايق در وزرات ارشاد و صداوسيما در دولت جديد و در قبال موسيقي به حداقل رسيده است؟ اظهار کرد: با نشست‌هايي که با دوستان در وزارت ارشاد داشته‌ايم، دايره اختلافات‌مان درخصوص مجوز دادن به آثار تنگ‌تر شده و به کمترين حد خود رسيده است.
او در پاسخ به اين پرسش که سياست صداوسيما در قبال همکاري با برخي از هنرمندان که پيش از اين در شبکه‌هاي ماهواره‌اي فعاليت داشته‌اند چيست؟ گفت: رسانه ملي متعلق به همه مردم و همه هنرمندان است. همه هنرمندان اگر واقعا هنري دارند، دوست دارند که خودشان را در صدا و سيما ببينند و همچنين دوست دارند که مردم از هنرشان استفاده کنند. اگر ما درِ مرکز موسيقي را به روي هنرمندان ببنديم، آنها به ماهواره و شبکه‌هاي خارجي روي مي‌آورند. در نتيجه از نگاه من هيچ هنرمندي ممنوع الفعاليت نيست. حتي آنهايي که پيش از اين در شبکه‌هاي ماهواره‌اي فعاليت داشته‌اند، گفت: رسانه ملي متعلق به همه مردم و همه هنرمندان است. همه هنرمندان اگر واقعا هنري دارند، دوست دارند که خودشان را در صدا و سيما ببينند و همچنين دوست دارند که مردم از هنرشان استفاده کنند اگر ما در مرکز موسيقي را به روي هنرمندان ببنديم آنها به ماهواره و شبکه‌هاي خارجي روي مي‌آورند. در نتيجه از نگاه من هيچ هنرمندي ممنوع‌الفعاليت نيست. حتي آنهايي که پيش از اين در شبکه‌هاي ماهواره‌اي فعاليت داشته‌اند و اکنون آمده‌اند و پشيمان هستند و مي‌گويند که ما ندانسته اين کار را انجام داديم.
وي ادامه داد: صداوسيما با گرفتن يک تعهد از هنرمنداني که پيش از اين در شبکه‌هاي ماهواره‌اي فعاليت مي‌کرده‌اند، با آنها همکاري خواهد کرد. اين است که از خوانندگان جوان استفاده مي‌کنيم، حال چه خواننده باشند و چه آهنگساز.
تقي‌پور درخصوص همکاري با برخي آهنگسازان ممنوع‌الکار نيز گفت: برخي از آهنگسازان ما به دليل اينکه با شبکه‌هاي ماهواره‌اي و خارجي کار کرده‌اند، ممنوع‌الفعاليت هستند. اين مساله خيلي مهم است که از روي علم با شبکه‌هاي ماهواره‌يي همکاري کرده‌اند و يا ندانسته، اگر اين همکاري ندانسته صورت گرفته باشد، مي‌توانند به مرکز موسيقي صداوسيما بيايند و ما استقبال مي‌کنيم.
رييس مرکز موسيقي و سرود سازمان صداوسيما در بخش ديگري از اين گفت‌وگو در خصوص ميزان وجه اختلافات با وزارت ارشاد در زمينه دادن مجوز به هنرمندان گفت: معيارهاي ما در رسانه ملي با معيارهايي که در وزارت ارشاد جاري مي‌شود، متفاوت است. آنها آثاري که مجوز مي‌دهند مخاطبان خيلي محدودي دارد. ولي رسانه ملي در معرض ديد و قضاوت حداقل 20 ميليون مخاطب با ديدگاه‌ها و نگاه‌ها و سلائق مختلف قرار دارد. به همين دليل معيار‌هايمان نسبت به ارشاد کمي تنگ‌تر و سخت‌تر است. اما با نشست‌هايي که با دوستان ارشاد داشته‌ايم دايره اختلافاتمان به کمترين حد خود رسيده و تنگ‌تر شده است  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |