چهارشنبه 30 خرداد، 1403

کدخبر: 1908 15:11 1393/02/29
استراحت اونس طلا در کانال ۱۲۰۰ دلاری

استراحت اونس طلا در کانال ۱۲۰۰ دلاری

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
استراحت اونس طلا در کانال ۱۲۰۰ دلاری

استراحت اونس طلا در کانال ۱۲۰۰ دلاری

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : قیمت طلا امروز دوشنبه در نخستین ساعات مبادلات برای سومین روز متوالی با کاهش روبرو شده که علت اصلی آن بهبود نسبی وضعیت اقتصادی آمریکا بوده است ‎.
‎به گزارش رویترز، کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی در شرایطی است که نگرانی ها نسبت به اعتصاب کارگران آفریقای جنوبی همچنان موجب افزایش قیمت پلاتین شده است‎.
‎بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۰۸ درصد کاهش به ۱۲۹۲ دلار رسیده است و قیمت هر اونس پلاتین نیز با رشد ۰٫۵ درصدی روبرو شده است‎.
‎آمارهای جدید منتشر شده نشانگر بهبود وضعیت بخش مسکن آمریکا بوده و میزان ساخت و ساز مسکن در این کشور طی ماه آوریل به بالاترین حد خود در ۶ سال اخیر رسیده است‎.
‎گرچه بهبود بخش مسکن می تواند تا حد زیادی موجب افزایش امیدواری ها نسبت به تثبیت وضعیت اقتصادی آمریکا شود ولی گزارش دیگری نشان می دهد که شاخص اعتماد مصرف کننده آمریکا طی ماه می با کاهش روبرو شده است‎.
‎میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز جمعه با ۰٫۲۶ تن کاهش به کمتر از ۷۸۲ تن رسیده است. ‏
تولید جهانی طلا و نقره امسال رکورد خواهد زد‎
‎تازه ترین گزارش موسسه تحقیقاتی متال فوکوس نشان می دهد که تولید جهانی نقره و طلا در سال ۲۰۱۴ میلادی با رکوردهای جدیدی روبرو خواهد شد‎.
‎به گزارش پایگاه اینترنتی زی نیوز، موسسه متال فوکوس در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، میزان تولید جهانی طلا در سال ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۹۶٫۷ میلیون اونس رسیده است. تولید جهانی نقره نیز سال گذشته از مرز ۸۱۸ میلیون اونس گذشته است. تولید طلای چین، جمهوری دومینیکن کانادا و روسیه با افزایش چشمگیری روبرو شده است‎.
‎بر اساس این گزارش تولید نقره نیز در سال گذشته در کشورهای پرو،مکزیک و چین با رشد فزاینده ای روبرو شده است. پیش بینی می شود روند تولید طلا از سال ۲۰۱۵ میلادی با کاهش همراه شود‎.
‎پیش بینی می شود قیمت طلا امسال به کمتر از ۱۱۰۰ دلار برسد. برای نقره نیز این رقم به طور میانگین امسال به ۲۰ دلار خواهد رسید‎.
‎پیش بینی می شود تقاضای سرمایه گذاری در بازار طلا با افت ۱۱ درصدی روبرو شود که این مساله تاثیر منفی زیادی بر افت قیمت طلا در سال ۲۰۱۴ میلادی خواهد داشت.‏  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |