شنبه 01 اردیبهشت، 1403

کدخبر: 6770 17:02 1402/05/31
مدیرعامل آبفای استان اصفهان:

کلنگ زنی ۸ پروژه آبرسانی به مناسبت هفته دولت در استان اصفهان

دسته‌بندی: استان‌ها
مدیرعامل آبفای استان اصفهان:

کلنگ زنی ۸ پروژه آبرسانی به مناسبت هفته دولت در استان اصفهان

دسته‌بندی: استان‌ها

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان بیان داشت: ۸ پروژه آبرسانی شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد؛ حسین اکبریان با اشاره به کلنگ زنی۸  پروژه با هدف آبرسانی پایدار به مناطق شهری و روستایی استان اصفهان گفت: آبرسانی به مجتمع روستایی زرکان میمه شامل روستاهای موته، لایبید، لوشاب و حسن رباط از مهم‌ترین این پروژه‌ها خواهد بود که با هزینه اجرایی ۷۰۰ میلیارد ریال، پنج هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی افزود: برای اجرای این پروژه یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی، یک ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۲۰ لیتر در ثانیه و ۳۰ کیلومتر خط انتقال نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: آبرسانی به روستاهای مجتمع اَشِن گلدره مهردشت نجف آباد با هزینه اجرایی ۶۰۰ میلیارد ریال یکی دیگر از طرح‌ها است که ۳۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و برای اجرای آن یک مخزن ۵۰۰ متر مکعبی و یک ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۱۵ لیتر در ثانیه احداث و ۱۵ کیلومتر خط انتقال اجرا خواهد شد.

به گفته اکبریان، احداث مخزن ذخیره آب پنج هزار مترمکعبی شهرهای سده ورنامخواست لنجان از دیگر پروژه‌هایی است که در هفته دولت توسط آبفای استان اصفهان کلنگ زنی می‌شود و هزینه اجرایی آن ۷۰۰ میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: ۶ کیلومتر خط انتقال در احداث این مخزن اجرا می‌شود و این طرح ۴۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان تقویت فشار مناطق شهر اصفهان با اجرای رینگ خطوط انتقال آب در خیابان‌ها و محلات ارغوانیه، مولوی، چمران، باهنر و صادقی را از دیگر پروژه‌ها برشمرد و افزود: هزینه اجرایی این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال و جمعیت تحت پوشش آن ۶۰ هزار نفر است که ۶ کیلومتر خط انتقال در آن اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: حفر و تجهیز چاه و احداث خط انتقال آب روستای قائم آباد، احداث مخزن ذخیره آب روستای قهساره اردستان، خط انتقال شهر خور با ۶ هزار و ۷۶۵ نفر جمعیت تحت پوشش و ۸.۵ کیلومتر خط انتقال و آب شیرین کن مهرجان و عروسان گلستان نخلستان خور و بیابانک از دیگر پروژ هایی هستند که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، کلنگ زنی خواهد شد.

برچسب: جهان اقتصاد ، آبرسانی ، روستا ، اصفهان ، اخبار روز ، شهر ، حسین اکبریان ، کلنگ زنی ، لنجان ، ورنامخواست ، گلدرهhttps://jahaneghtesad.com/direct/6770


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |