پنج شنبه 04 مرداد، 1403

کدخبر: 7776 10:15 1402/07/05

معاینه فنی خودرو در منزل تهرانی‌ها آغاز شد

معاینه فنی خودرو در منزل تهرانی‌ها آغاز شد

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از آغاز به کار فرآیند معاینه فنی پرتابل‌ درب منازل شهروندان در ۶ماهه دوم امسال خبر داد.

شادی مالکی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در حاشیه برگزاری نخستین «همایش ملی معاینه فنی خودرو با رویکرد ارتقای ایمنی و کاهش آلودگی هوا» که صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد برگزاری نخستین همایش ملی معاینه فنی در کشور هستیم، چراکه صنعت معاینه فنی در سال‌های اخیر روند رو به رشدی داشته است.

وی افزود: در گذشته ما در تامین تجهیزات معاینه فنی در مراکز به مشکل خورده بودیم، ولی امروزه با توجه به رشد این صنعت در کشور، به سمت کیفی‌سازی خدمات در حوزه معاینه فنی گام برداشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ادامه داد: نخستین همایش ملی معاینه فنی خودروها امروز در تالار آمفی تئاتر دانشگاه علوم ورزشی و تندرستی دانشگاه تهران به عنوان یکی از مراکز علمی معتبر در کشور برگزار می‌شود که نشان از جایگاه بالای صنعت معاینه فنی در کشور ما دارد.

مالکی با بیان این که با انجام معاینه فنی می‌توان از بسیاری از تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری جلوگیری کرد، گفت: به عنوان مثال وقتی که شهروندان خودروهای خود را به مراکز معاینه فنی می‌برند، در صورتی که نقصی در ترمزهای خودرو باشد، این نقض‌ها با انجام معاینه فنی رفع می‌شود و این مسائل می‌تواند باعث کاهش تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری شود.

مالکی با بیان‌ای نکه مراکز معاینه فنی مشکلات و چالش‌های متعددی را دارند، گفت: در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودرو قرار است به این مسائل پرداخته شود.

وی همچنین درباره آغاز به کار فرآیند معاینه فنی پرتابل‌ از در منازل شهروندان گفت: یکی از اقدامات مناسب در این دوره از مدیریت شهری این است که علاوه بر توسعه مراکز ثابت معاینه فنی، خطوط سیار نیز توسعه و گسترش پیدا کرده‌اند، به طوری که در سنوات گذشته هفت خط سیار راه‌اندازی شده بود که امسال ۸ خط به خطوط قبلی افزوده و تعداد خطوط سیار به ۱۵ خط رسیده است. علاوه بر این، در ۶ماهه دوم امسال پرتابل‌های معاینه فنی درب منازل راه‌اندازی شود.

مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در توضیح بیشتر خاطرنشان کرد: این کار برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود و به همین جهت با کارخانجات سازنده وارد مذاکره شده‌ایم و ان‌شاءالله تا در شش ماه دوم امسال شاهد فعالیت یک الی دو دستگاه پرتابل معاینه فنی در مقابل درب منازل شهروندان خواهیم بود.

مالکی در خصوص تعرفه معاینه فنی پرتابل‌ نیز گفت: براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده این پرتابل‌ها به صورت کوتاه مدت در برج‌های مسکونی واحدهای متمرکز و ارگان‌های دولتی استقرار پیدا می‌کنند و تعرفه آنها نیز مشخص است، به طوری که درحال‌حاضر تعرفه معاینه فنی خودروهای سبک ۹۲ هزار تومان و خودروهای سنگین ۱۱۹ هزار تومان محاسبه می‌شود و در طرح معاینه فنی پرتابل‌ درب منازل نیز هزینه‌ای نیز بابت جابه‌جایی دستگاه‌های پرتابل از شهروندان و مراجعه‌کنندگان دریافت نخواهد شد.

گفتنی است، امروز در نخستین همایش ملی معاینه فنی خودروها، سردار سید تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور ناجا، سمیه رفیعی، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی و احسان متولیان، دبیرکل مجمع کلان شهرهای ایران حضور دارند.

فردای اقتصاد

برچسب: خودرو ، معاینه فنی ، ستاد معاینه فنی ، معاینه فنی پرتابل‌ ، معاینه فنی درب منزلhttps://jahaneghtesad.com/direct/7776


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |