یکشنبه 19 آذر، 1402

کدخبر: 390 18:09:00 1401-11-18

قیمت ربع سکه در آخرین روز از مرحله دوم عرضه بورسی

دسته‌بندی: بازار سرمایه ، بورس ، بانک

قیمت ربع سکه در آخرین روز از مرحله دوم عرضه بورسی

دسته‌بندی: بازار سرمایه ، بورس ، بانک

براساس اعلام بانک مرکزی، امروز در آخرین روز از مرحله دوم عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا، تعداد 6 هزار و 75 قطعه تا قیمت 8 میلیون و 100 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

بر این اساس، مرحله سوم عرضه گواهی سپرده ربع سکه بهار آزادی توسط بانک مرکزی به روش حراج چند قیمتی، از فرداچهارشنبه 19 بهمن آغاز می‌شود و تا پایان روز معاملاتی چهارشنبه 26 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

عرضه ربع سکه طلای بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده ناپیوسته بوده و فرآیند کشف قیمت جدید در عرضه مربوطه هم به صورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است.

مطابق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، تمام اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه ربع سکه طلای بهار آزادی را خریداری کنند.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس کالا، به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به  بورس، به صورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

بانک مرکزی همچنین در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد، مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهارآزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده است؛ لذا مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.

منبع: اکوایران

برچسب: جهان اقتصاد ، بانک مرکزی ، بورس کالا ، مالیات ، ربع سکه ، اخبار روز ، حراجhttps://jahaneghtesad.com/direct/390


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |