شنبه 11 آذر، 1402

کدخبر: 5357 08:55:00 1402-04-24

طلا در آستانه شکستن رکورد سه ماهه

دسته‌بندی: بازارچه

طلا در آستانه شکستن رکورد سه ماهه

دسته‌بندی: بازارچه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.

قیمت طلا طی یک روز گذشته کاهش یافته اما در آستانه بزرگترین افزایش قیمت هفتگی از ماه آوریل قرار دارد. نشانه‌های کاهش تورم در آمریکا امید به توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۷ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.

قیمت طلا بعد از انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا که نشان می‌داد شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه ژوئن کمترین افزایش را طی دو سال گذشته داشته، بالا رفت و به بالاترین رقم از شانزدهم ژوئن رسید. انتظار می‌رود فدرال رزرو به زودی به روند افزایش نرخ بهره پایان دهد.

قیمت جهانی طلا امروز

افزایش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را بالا برده و تمایل برای خرید آن را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر، افزایش سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا هم از جذابیت طلا برای سرمایه‌گذاران می‌کاهد.

اما آنچه از قیمت طلا حمایت کرده بیشترین سقوط شاخص دلار از ماه نوامبر بوده است.

در بازار فیزیکی طلا، تاجران هندی برای سومین هفته پیاپی تخفیف‌هایی برای خرید طلا ارائه دادند، چون قیمت‌های بالا تقاضای داخلی را کاهش داده بود.

قیمت نقره امروز با ۰.۹۸ درصد افزایش به ۲۵ دلار و ۱۹ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۸ درصد کاهش، ۹۷۶ دلار و ۲۵ سنت معامله می‌شود.

 

منبع: تسنیم

 

برچسب: جهان اقتصاد ، دلار ، قیمت طلا ، فدرال رزرو ، نرخ بهره ، شاخص دلار ، قیمت نقره ، قیمت جهانی طلا ، پلاتین ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/5357


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |