شنبه 05 اسفند، 1402

کدخبر: 10324 18:30 1402/09/16

خواص شگفت انگیز جعفری را بشناسید

دسته‌بندی: زیربنایی ، درمان

خواص شگفت انگیز جعفری را بشناسید

دسته‌بندی: زیربنایی ، درمان

جعفری Petroselinum crispum) ) به عنوان آرام بخش، تونیک گوارشی، دیورتیک، ضدعفونی کننده دستگاه ادراری، ضد انگل، ضد درد و ضد التهاب و برای درمان آمنوره، دیسمنوره، اختلال گوارشی، فشار خون بالا، بیماری قلبی، بیماری ادراری، اوتیسم، خرناس، دیابت و همچنین بیماری های مختلف پوستی در طب سنتی و عامیانه کاربرد دارد.

جعفری (Petroselinum crispum) ) به عنوان آرام بخش، تونیک گوارشی، دیورتیک، ضدعفونی کننده دستگاه ادراری، ضد انگل، ضد درد و ضد التهاب و برای درمان آمنوره، دیسمنوره، اختلال گوارشی، فشار خون بالا، بیماری قلبی، بیماری ادراری، اوتیسم، خرناس، دیابت و همچنین بیماری های مختلف پوستی در طب سنتی و عامیانه کاربرد دارد.

 

فنل ها و فلاونوئیدها به ویژه apigenin، apiin و ۶ “-Acetiylapine؛ اسانس عمدتا میریستیکین و apiol؛ و همچنین کومارین ها به عنوان ترکیبات فعال شناسایی شده در این گیاه هستند. این گیاه دارای خواص آنتی اکسیدان، هپاتواستروئید، ضد دیابت، ضد درد، اسپاسمولیتیک، ضد پلاکت، محافظ معده و سیستم گوارشی، ملین، ضد باکتری، ضد باکتری و ضد قارچ است.

 

شاید مهمترین خاصیت دارویی این گیاه تاثیر آن بر سیستم گوارش باشد. به خواص ضد اسپاسم و التهاب، ملین و آرام بخش آن مربوط می باشد.

 

به دلیل خواص ضد میکروبی و ضد عفونی کننده بالا در درمان بیماریها و عفونتهای سیستم ادراری موثر می باشد.

 

تاثیر آن بر آمنوره و دیسمنوره می تواند به دلیل خواص ضد پلاکت، آنتی کواگولانت، اسپاسمولیتیک، ضد درد و همچنین فعالیت استروژنیک مرتبط باشد.

 

این گیاه میتواند به دلیل فعالیت استروژنی موجب سقط جنین شود.

تاثیر آن بر سیتم قلب و عروق با اثر آن بر کاهش فشار خون بالا مربوط به آنتی بادی های هیپوتانسی، ضد پلاکتی و مکانیسم کرونوتروپیک باشد.

 

اثر مفید آن در درمان هموروئید به علت وجود آنتی اکسیدانها و ترکیبات ضد التهابی است.

 

 

بهداشت نیوز

برچسب: جعفری ، خواص جعفریhttps://jahaneghtesad.com/direct/10324


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |