سه شنبه 02 مرداد، 1403

کدخبر: 16941 17:30 1403/04/03

خبر مهم رییس‌کل بانک مرکزی برای دارندگان چک بانکی ، یک تغییر ویژه در راه است

دسته‌بندی: بانک

خبر مهم رییس‌کل بانک مرکزی برای دارندگان چک بانکی ، یک تغییر ویژه در راه است

دسته‌بندی: بانک

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه چک دیجیتال هم در حال توسعه است، گفت: طرح توسعه اعتبارسنجی پوشش ۱۰۰ درصدی خواهد داشت و تمام مردم دارای رتبه اعتباری خواهند شد که بزودی افتتاح می شود.

محمدرضا فرزین در مراسم رونمایی از ریال دیجیتال، اظهارداشت: اعداد و ارقام و شواهد نشان می‌دهد در حوزه بانکداری الکترونیک جزو برترین‌ها در دنیا هستیم؛ عموم مردم ایران دسترسی لازم به خدمات بانکی را به صورت الکترونیکی دارند.

 

وی با بیان اینکه سهم اسکناس ومسکوک به ۱.۳ درصد رسیده است، افزود: یکی از روسای بانکی کشورهای عربی به من گفت خیلی تعجب کردم در روستاها هم پوز دارید! از گستردگی خدمات بانکی کشور ما تعجب کرده بود.

 

او با اشاره به ریال دیجیتال گفت: ریال دیجیتال با رمز ارز متفاوت است؛ در حوزه رمز ارز هم اقداماتی انجام شده که بعدا اعلام می کنیم. در ریال دیجیتال الان به مرحله آزمایشی رسیدیم و بعد از آن وارد مرحله اجرایی می شویم.

 

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: امادگی در جزیره کیش بوجود امده و زیرساخت ها فراهم شده است؛ اولین منفعت این کار، بسترسازی برای توسعه اقتصاد دیجیتال است، از سوی دیگر عملیات سیاست پولی را تسهیل و دقیق تر می کند. ضمن اینکه ابزار پدافندغیرعامل هم هست.

 

فرزین با بیان اینکه کم اثر شدن تحریم ها منفعت دیگر ریال دیجیتال است، تصریح کرد: ریال افشور نیزطرح بعدی است که بزودی با روسیه شروع میکنیم؛ با سایر کشورها نیز درحال مذاکره هستیم.

 

او ادامه داد: اخرین‌نکته هم اینکه کیش را انتخاب کردیم چراکه این جزیره خودش را جزیره نواور معرفی کرده و بستر سازی مناسبی هم در این بخش انجام شده است.

 

فرزین با بیان اینکه استقبال مردم از این طرح در توسعه ابزارهای مختلف بسیار اهمیت دارد، گفت: سامانه های ارزی و نظارتی هم دارای اهمیت است و در اینده نزدیک سامانه های متمرکز نظارت هوشمند خواهیم داشت.

 

رییس کل بانک مرکزی به برنامه این بانک برای ایجاد سامانه یکپارچه ارزی اشاره و تصریح کرد: بزودی سامانه ارز توافقی افتتاح می شود؛ سایر سامانه ها هم در دستور کارمان است.

 

او با اشاره به اینکه چک دیجیتال هم در حال توسعه است، گفت: طرح توسعه اعتبارسنجی پوشش ۱۰۰ درصدی خواهد داشت و تمام مردم دارای رتبه اعتباری خواهند شد که بزودی افتتاح می شود.

برچسب: بانک مرکزی ، بانکداری الکترونیک ، چک دیجیتال ، سامانه ارز توافقیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16941


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |