سه شنبه 08 اسفند، 1402

کدخبر: 9083 21:00 1402/08/11

بانک ها تسهیلات ندهند مجلس ورود می کند

بانک ها تسهیلات ندهند مجلس ورود می کند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : کمیسیون چندین بار با مدیرعاملان بانک‌ها در خصوص ارائه تسهیلات خرد جلسه داشته و کوتاهی در این خصوص را هم به رئیس بانک مرکزی و هم به بانک‌های عامل تذکر داده است.

وظایف بانک مرکزی شامل تنظیم نرخ‌های بهره و کنترل تورم در اقتصاد کشور می‌شود. همچنین، بانک مرکزی مسئول نظارت بر بانک‌ها و نظام مالی، مدیریت رزروهای ارزی، و تسهیل تراکنش‌های پولی و تسویه معاملات مالی بین بانک‌ها و دولت است. این نهاد اهمیت بسیاری در حفظ استحکام و پایداری اقتصاد ملی دارد.

 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت اقتصاد قول مساعد داده کوتاهی در اعطای تسهیلات خرد را پیگیری کند و اگر موضوع حل نشود مجلس به جد برخورد می‌کند.

 

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : کمیسیون چندین بار با مدیرعاملان بانک‌ها در خصوص ارائه تسهیلات خرد جلسه داشته و کوتاهی در این خصوص را هم به رئیس بانک مرکزی و هم به بانک‌های عامل تذکر داده است.

 

وی افزود : وزارت اقتصاد قول مساعد داده که این موضوع را پیگیری کند و اگر مساله کوتاهی در ارائه تسهیلات خرد حل نشود مجلس به جد برخورد خواهد کرد.

 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : بانک مرکزی سقف ترازنامه را روی همه وام‌ها اعمال می‌کند که نباید این مساله تسهیلات خرد را تحت تاثیر قرار داده و مردم عادی دچار مشکل شوند.

صدای بورس

برچسب: مجلس ، بانک مرکزی ، تسهیلات بانکی ، وامhttps://jahaneghtesad.com/direct/9083


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |