جمعه 14 بهمن، 1401

کدخبر: 12300 13:43:07 1394-02-09
وزیر بهداشت : ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز مردم تولید ملی است

وزیر بهداشت : ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز مردم تولید ملی است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
وزیر بهداشت : ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز مردم تولید ملی است

وزیر بهداشت : ۹۵ درصد از داروهای مورد نیاز مردم تولید ملی است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تولید ۹۵درصدی داروهای مورد نیاز مردم در کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا ، دکتر سید حسن هاشمی، روز چهارشنبه به همراه دیگر اعضای هیات دولت، وارد استان فارس شد تا بار دیگر از نزدیک، سلامت، بهداشت و درمان فارس را مورد بررسی قرار دهد.

وی که پس از سفر به مُهر، در شهرستان لامرد حضور یافت، در شورای اداری این شهرستان، با اشاره به تغییر سیمای سلامت در لامرد به نسبت سال های پیش از انقلاب اسلامی تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و تحریم هایی که ایرانیان در سال های گذشته پشت سرگذاشته اند، اکنون پیشرفت های قابل توجهی، به ویژه در عرصه بهداشت و درمان داشته ایم، به گونه ای که در زمینه پیشرفت پزشکی در رتبه هفدهم جهان قرار گرفته ایم.

وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه سهم حوزه پزشکی کشور در پیشرفت های ملی معادل ۴۰درصد است، افزود: با اقدامات دولت یازدهم، هم اکنون از آرامشی نسبی در ایران و منطقه برخوردار شده ایم و باید ضمن حفظ اقتداری که به دست آورده ایم، خداوند را سپاس گوییم.

دکتر هاشمی، ضمن تقدیر از تلاش های رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نسبت به توسعه بهداشت و درمان در فارس ابراز امیدواری کرد و در خصوص تخصیص اعتبار برای ساخت بیمارستان جایگزین در لامرد، قول مساعد داد.

وی با اشاره به ضرورت پیوست سلامت در طرح های بزرگ کشور، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نیز در سیاست های کلی سلامت که سال گذشته ابلاغ فرموده اند بر این نکته تاکید داشته اند، چرا که سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

دکتر هاشمی همچنین به گلزار شهدای این شهرستان رفت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و در ادامه مورد استقبال دانش آموزان لامردی قرار گرفت .

حضور در جلسه شورای اداری لامرد از دیگر برنامه های دکتر سید حسن هاشمی در این شهرستان بود که امام جمعه، فرماندار، رییس شبکه بهداشتی درمانی و سایر مسوولان محلی و اعضای شورای اداری شهرستان و همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آن حضور داشتند .

در این جلسه مسایل و مشکلات شهرستان توسط امام جمعه و فرماندار مطرح گردید و چگونگی خدمات حوزه سلامت نیز مورد بررسی قرار گرفت .

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |