چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 10541 15:57:56 1393-12-03
هنرنمایی اولین گروه موسیقی پاپ ویژه بانوان در تالار وحدت

هنرنمایی اولین گروه موسیقی پاپ ویژه بانوان در تالار وحدت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هنرنمایی اولین گروه موسیقی پاپ ویژه بانوان در تالار وحدت

هنرنمایی اولین گروه موسیقی پاپ ویژه بانوان در تالار وحدت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

سرپرست گروه موسیقی ستاره قطبی از اجرای این گروه در روزهای ششم و هفتم اسفندماه در تالار وحدت خبر داد.

بهاره ایلچی در گفت و گو با ایرنا افزود: هدف از شکل گیری این گروه پرکردن جای خالی یک گروه موسیقی پاپ بانوان است که بتواند با ارائه کارهایی متفاوت به نیاز موسیقایی مخاطبان خود پاسخ دهد.
وی ادامه داد : گروه ما در حال حاضر تنها گروه موسیقی رسمی پاپ بانوان ایرانی است که به اجرای قطعاتی از زبان ها و فرهنگ های دیگر به همراه سازهای مختلف می پردازد.
این فعال موسیقی بانوان خاطرنشان کرد : تمامی اعضای گروه دارای تحصیلات آکادمیک موسیقی هستند و برخی از آنان نیز به زبان ها و گویش هایی مانند انگلیسی، آذری، فرانسه و کردی تسلط دارند ، در بین خوانندگان گروه ستاره قطبی، یک خواننده فرانسوی زبان از ساحل عاج نیز با ما همکاری دارد.
ایلچی با بیان اینکه جمع شدن اعضای این گروه در کنار هم و موفقیت آن ها کار ساده ای نبود تصریح کرد: در این مسیر اعضای گروه زحمات زیادی کشیده اند و خوشحال هستیم که این زحمات به بار نشسته و برای اولین بار از حمایت مالی نیز برخوردار هستیم .
در گروه موسیقی ستاره قطبی ، سرپرست گروه و نوازنده پیانو ، سپیده ایلچی نوازنده گیتار باس و ابوا، آرمیتا فهیمی گیتار اکوستیک و الکتریک ، سحر دزواره ای نوازنده گیتار آکوستیک و اسپنیش ، ندا بهزاد نوازنده درامز ، مژگان ابولفتحی پرکاشن ، پگاه ابراهیم نوازنده ویلن ، مارال سعیدی ویلن و ویلن آلتو ، نرگس تقی پور هورن و کیبورد ، مهسا خطیب زاده نوازنده ترمپت ، ترانه پور یوسف نوازنده فلوت ، یاسمن ناصری کلارینت و کیبورد ، مهشید مولایی خواننده هندی ارکیده غفارپور خواننده فارسی ، فرناز ملکی خواننده انگلیسی ،نازلی سلطانزاده خواننده محلی و عربی ، ماری روت باتوآ به عنوان خواننده فرانسوی زبان ایفای نقش می کند .
گروه ستاره قطبی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۸۹ با مجموعه ای از متخصصان، اساتید دانشـگاه و دانشآموختگان آموزشگاه های موسیقی آغاز کرد.
هدف از راه اندازی این گروه موسـیقی، ایجاد گروه پـاپ بانـوان و پاسخگویی به نیازهای موسیقایی مخاطبان با فرهنگ های مختلف در ایـران است. این گروه تاکنون موفـق به اجرای چند کنسـرت در تالار وحدت، فرهنگسرای نیاوران و جشـنواره بین المللی موسیقی فجـر شده که مورد استقبال کم نظیر بانوان قرار گرفته است. گروه مجموعه ای از آهنگ ها و نغمه ها را به زبان ها و لهجه های متنوع که برگرفته از اقوام مختلف ایران و پنج قاره دنیا است به اجرا می گذارد و در این راسـتا از هنرنمایی پنج خواننده توانمند و ۱۲ نوازنده با تحصیلات عالی آکادمیک در زمینه موسیقی بهره می برد.این گروه در تابستان سال ۱۳۹۴ نیز کنسرت هایی را در اصفهان و شیراز برگزار خواهد کرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |