یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 10877 17:14:13 1393-12-12
نامزد هشتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران:  اتاق بازرگاني، اتاق خصوصي هيچکس نيست

نامزد هشتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران: اتاق بازرگاني، اتاق خصوصي هيچکس نيست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نامزد هشتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران:  اتاق بازرگاني، اتاق خصوصي هيچکس نيست

نامزد هشتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران: اتاق بازرگاني، اتاق خصوصي هيچکس نيست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

علي شفائي: اتاق بازرگاني، اتاق خصوصي هيچکس نيست، بلکه اتاق بخش خصوصي است.‏

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد،‌ مرجان آقاجان زاده هوشيار نامزد هشتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني تهران در نشستي با اصحاب رسانه با بيان اين مطلب افزود: امروز زنان فعال در حوزه هاي بازرگاني و صنعت و توليد حرف هاي بسياري براي گفتن دارند و بايد در اتاق بازرگاني نماينده اي داشته باشند که بتواند با شجاعت از ايشان حمايت کند.
عضو کانون کارآفرينان توسعه گرا با اشاره به اينکه نماينده اي زنان در اتاق بازرگاني بايد بدون در نظر گرفتن منافع شخصي از ديگر فعالان بخش خصوصي حمايت کند،‌ تصريح کرد: صرف نظر از اينکه نتيجه انتخابات چه خواهد شد، اين شجاعت و توانايي را در خود ديدم و به اين دليل براي حضور در انتخابات اتاق نامزد شدم.
وي ادامه داد: در نگاهي به تاريخ و پيشينه جامعه ايران، همواره مردها فعال اقتصادي بودند و بايد اين نگرش تغيير مي کرد.
آقاجان زاده هوشيار با اشاره به اينکه اين نگاه در طور زمان تغيير کرده است،‌توضيح داد: در شرايطي که در مقطعي از طمان زنان اجازه کار کردن نداشتند، اين نگرش به تدريج تغيير کرده است و براي بيشتر سهيم شدن زنان در فعاليت هاي اقتصادي بايد صادقانه تلاش کرد.
اين بانوي فعال اقتصادي در خصوص اتاق بازرگاني مطلوب توضيح داد: اتاق مطلوب بايد چون پدري دلسوز باشد و به طور کامل از بخش خصوصي حمايت کند و از نمايندگاني تشکيل شود که سواد اقتصادي داشته و از تغييرات روز دنيا آگاه باشد.
عضو اتاق بازرگاني تهران ادامه داد: يکي از مهمترين مشخصات نمايندگان اتاق مطلوب اين است که تشکل ها و سنديکاهاي دنيا را بشناسند، مضاف براينکه به طور کامل توليد و مشکلات آن را بشناسد.
وي با بيان اينکه يکي از مشخصه اي اصلي نمايندگاناين است که مستقل باشند، تصريح کرد: اگر نمايندگان اتاق بازرگاني مستقل باشند، مي توانند از بخش خصوصي در برابر مصوبات و تصميماتي که به ضرر بخش خصوصي توسط دولت و مجلس اتخاذ مي شود، دفع کند.
آقاجان زاده هوشيار با اشاره به اينکه در هيچ جاي دنيا ديده نمي شود که در يک اتاق بازرگاني يک فرد 33 سال به عنوان نماينده حضور داشته باشد، اظهارداشت: اينکه چه کسي به عنوان عضو هيات نمايندگان وارد اتاق بازرگاني مي شود مهم نيست، بلکه بايد افرادي مستقل، دلسور،‌ متعهد، با تجربه و داراي دانش کافي وارد اتاق شوند.
عضو کانون کارآفرينان توسعه گرا در خصوص حضور دراين گروه توضيح داد: به دليل اينکه اعضاي گروه بخش خصوصي واقعي هستند.
وي با بيان اينکه اتاق کارايي کامل را ندارد، افزود: تمامي گروه ها و نامزدها بر اين باور هستند که بايد اتاق تغيير و تحول داشته باشد و بايد افردي وارد اتاق بازرگاني شوند که داراي علم اقتصاد باشند و شجاعت بيان آنرا داشته باشند.
آقاجان زاده هوشيار توضيح داد: منضور اين نيست که اعضاي هيات نمايندگان قبلي داراي سواد اقتصادي نيستند، اما افزايش نامزدها و گروه ها نشان دهنده اين است که اتاق نقطه ضعف هايي دارد و بايد اصلاح شود.
وي گفت: اتاق بازرگاني بايد استقلال داشته باشد و افراد براي منافع شخصي خودشان کوتاهي نکرده و از حق و حقوق بخش خصوصي حمايت کرده وايستادگي کنند.
عضو اتاق بازرگاني تهران با اشاره اينکه افراد براي رأي گرفتن تغيير گروه مي دهند شايسته و زيبنده فعالان بخش خصوصي و اتاق بازرگاني نيست،‌ صريح کرد: اينکه نامزدها در چند جاي ديگر هم کرسي دارند و ليست غيبت ها هم نشان دهنده اين واقعيت نيز بايد مورد توجه صاحبان راي قرارگيرد.
وي گفت: افرادي که وارد اتاق بازرگاني مي شوند بايد فرصت داشته باشند تا براي حضور در اتاق و حمايت از کساني که نمايندگي ايشان را برعهده دارند فعاليت کنند.
آقاجان زاده هوشيار در پايان با انتقاد از اينکه اين يک ضعف است که از نمايندگان دوره قبلي کارنامه عملکرد نمي خواهند،‌گفت:‌اين موضوع بايد از سوي انجمن ها، تشکل ها و رسانه ها مورد پيگيري قرار گيرد و بررسي شود تا صاحبان رآي با نامزدها و افرادي که قراراست نماسندگي ايشان را برعهده بگيرند آشنا شوند.‏

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |