شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 4434 15:04:07 1393-05-21
شوکه شدن سينما از خبر درگذشت رابين ويليامز

شوکه شدن سينما از خبر درگذشت رابين ويليامز

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
شوکه شدن سينما از خبر درگذشت رابين ويليامز

شوکه شدن سينما از خبر درگذشت رابين ويليامز

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


خبر درگذشت رابين ويليامز شوکي براي مردم آمريکا بود، برنامه هاي تلويزيوني قطع شدند تا اين خبر را اعلام کنند و در همان لحظه  ويليامز همه شبکه هاي آنلاين را به تسخير خود درآورد حتي اوباما هم تاثر عميقش را بلافاصله ابراز کرد.
به گزارش مهر به نقل از لس آنجلس تايمز، ويليامز به عنوان يک کمدين نابغه بيش از سه دهه ستاره فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني بودکه وابستگي‌اش به مواد اعتيادآور در نهايت به زندگي‌اش پايان غم‌انگيزي داد.
او بارها در طول زندگي‌اش با اعتياد به الکل مبارزه کرده بود و اکنون خانواده او در خواست کرده‌اند تا به حريمشان احترام گذاشته شود تا آنها بتوانند در اين لحظات دشوار با غم خود کنار بيايند.
جسم بيجان ويليامز  ظهر دوشنبه (به وقت ايران نيمه شب دوشنبه) در خانه‌اش در تيبورون پيدا شد.
 ويليامز که از سوي سايت انترتينمنت ويکلي در سال 1997 به عنوان بامزه ترين مرد در قيد حيات معرفي شده بود، در طول اين مدت موجب خنده و شادي بسياري از مردم جهان شده بود. با اين حال او در نقش‌هاي جدي نيز بازي کرده بود و به عنوان معالج روان درمان مت ديمون در فيلم "ويل هانتينگ خوب" در سال 1997، جايزه اسکار نقش مکمل را دريافت کرده بود. او براي "پادشاه ماهيگيري" در سال 1991، "انجمن شاعران مرده" در سال 1989 و "صبح به خير، ويتنام"‌ در سال 1987 نامزد دريافت اسکار شده بود.
ويليامز در اين سال ها مشکلاتش از جمله اعتياد به کوکايين و الکل را با جامعه در ميان گذاشته بود. او يک بار سال 2006 راهي کمپ هازلدن شد تا بتواند بر اين مشکلات غلبه کند و بعدها توضيح داد که مشکل وابستگي به الکل در طول 20 سال اخير او را به شدت عذاب داده است. به تازگي نيز او تصميم گرفته بود تا يک بار ديگر بستري شود.
بازيگر نقش محبوب "خانم دات فاير" در اين باره گفته بود: لب يک صخره ايستاده اي و پايين را نگاه مي کني، صدايي مي‌شنوي، تنها يک صداي ضعيف که مي گويد "بپر" و همان صداي مي‌گويد "همين يک بار"... و همه فکر مي کنند همين يک بار که اشکالي ندارد، اما بعد از آن ديگر امکاني وجود ندارد.
 رابين ويليامز سال 1951 در شيکاگو به دنيا آمده بود. او با کريستوفر ريو که بعدها به دوستي صميمي براي تمام طول عمرشان بدل شد، در کلاس معتبر بازيگري جان هاوسمن پذيرفته شد. ويليامز اواخر دهه 1970 وارد هاليوود شد و در نقشي در "مورک و ميندي" بازي کرد. او در نقش آدمي از کرات ديگر بازي کرد که به زمين آمده بود و در اين فيلم کمدي نشان مي‌داد که نگاه او به زمين چطور است و زمين در واقع چگونه است، متمرکز بود.  
با نمايش اين برنامه، ويليامز به سرعت به عنوان يک استعداد فوق العاده در برنامه هاي کمدي شناخته شد و در نقش‌هاي متعددي بازي کرد. در "صبح به خير ويتنام" او در نقش يک ديجي بازي کرده است.
 هر چند اين کار حالا معمول شد، اما او در آن زمان از اين توانايي برخوردار بود که نقش‌ها را با توانايي هاي ويژه شخصيت خودش، بازنويسي کند. اين استعداد به او اين امکان را داد تا در سال 1986 ميزبان برنامه اسکار شود و در فهرست بازيگران درجه يک قرار بگيرد.
توانايي کمدي بي نظير ويليامز را شايد بيش از همه بتوان در فيلم "خانم دات فاير" در سال 1993 مشاهده کرد؛ يک کمدي تغيير چهره اي که او در آن هم در نقش پدر جوان يک خانواده ظاهر مي‌شود و هم به لباس يک خدمتکار زن سالخورده در مي‌آيد تا به فرزندانش که به دليل جدايي پدر و مادرشان امکان ديدن او را ندارند، نزديک باشد.
بيانيه رييس کمپاني والت ديسني براي درگذشت ويليامز
رابرت ايگر رييس کمپاني والت ديسني با صدور بيانيه اي گفت ويليامز براي خلق شماري از محبوب ترين شخصيت‌هاي کمدي دنيا هميشه محبوب خواهد ماند و به يادآورده مي شود. وي افزود: او يکي از چهره‌هاي افسانه‌اي ديسني است، يکي از اعضاي محبوب خانواده ما و هميشه جايش خالي خواهد بود و ما در کنار دوستان و همه هواداران او سوگواري مي کنيم و براي خانواده اش در اين ساعات دشوار آرزوي آرامش و بردباري داريم.
ويليامز امسال پس از 32 سال به تلويزيون بازگشت و با نمايش فصل اول از مجموعه "ديوانه ها" ميليون ها نفر را پاي تلويزيون نشاند.
 جيمي ماسادا رييس لاف فکتوري در باره او گفت: او هميشه به عنوان يک شخصيت، يک نقش ديده مي شد- ديگر نمي‌توانستي رابين واقعي را ببيني. من از 35 سال پيش مي شناختمش و در عين حال هيچوقت نمي‌شناختمش.
وي افزود: او حريم خودش را عمومي کرد، با همه در خيابان حرف مي زد و هر کسي که مي‌خواست مي توانست بيايد و با او عکس بگيرد. خودش هم ديگر نمي دانست چقدر از دنياي خصوصي اش را به نفع مردم از دست داده است.
اوباما هم اعلاميه داد
اوباما رييس جمهوري آمريکا با صدور اعلاميه اي درباره درگذشت ويليامز نوشته است: رابين ويليامز يک مرد فضايي، يک دکتر، يک نابغه، يک خدمتکار، يک رييس جمهوري، يک استاد، پتيرپن و هر چيز ديگري که بتوانيد فکرش را کنيد بود. اما او کي بود. او به عنوان يک بيگانه وارد زندگي ما شد- اما همه عناصر روح انساني را براي ما ملموس کرد. او آمريکا را به گريه درآورد. او استعداد نامتناهي‌اش را به راحتي به آنهايي که به آن نياز داشتند هديه کرد- از همه سنگرهاي ما در طول مرزها تا خيابان‌هاي خودمان.
 کريس کلمبورس کارگردان در فقدان او گفت: يکي از چهره هاي ويژه  کمدي مان را از دست داديم، همانطور که يکي از بزرگترين بازيگران اين نسل را. کلمبوس کارگرداني "خانم دات‌فاير" را انجام داده بود و قصد داشت قسمت دوم آن را نيز با همکاري رابين ويليامز بسازد.
او افزود: تماشاي کار رابين يک امتياز جادويي و ويژه بود. اجراي او شبيه هيچ بازي ديگري که تا آن زمان هر کداممان ديده بوديم نبود، اين توانايي از جايي دوردست و از يک توانايي دروني و روحي مي آمد... ما 21 سال با هم دوست بوديم. بچه هايمان با هم بزرگ شدند و او بود که فکر زندگي در سن فرانسيسکو را در سرمان انداخت و من هميشه به او مثل برادرم نگاه مي کردم.
ويليامز صداپيشه انيميشن "علاء الدين" ديسني در سال 1992 هم بود و جفري کاتسنبرگ مدير پيشين بخش انيميشن اين کمپاني اين صداپيشگي را چنين توصيف کرده است: واقعا اين بازي يکي از درخشان‌ترين و منحصر به فرد ترين صداپيشگي ها در تاريخ انيميشن بود. "علاء الدين" بدون ويليامز به يک اثر کلاسيک براي همه دوران بدل نمي‌شد.
مردي که به همه سلام مي کرد
کلي کوک همسايه 50ساله اش هم او را فوق العاده خوانده و مي‌گويد هميشه او بود که به همه سلام مي کرد و بچه‌هاي من هميشه منتظر بودند تا او را بينند چون کلي با آنها شوخي مي کرد.
 هنري وينکلر کارگردان نيز مي گويد: رابين ويليامز شبيه هيچ کس ديگر نبود. تماشاي بازي کردن او روي صحنه واقعا يک چيز خاص بود. روحش قرين آرامش باد.
رييس پليس مارين کانتي قرار است يک کنفرانس خبري براي ساعت 11 ظهر سه شنبه (به وقت آمريکا) ترتيب دهد تا اطلاعات بيشتري را درباره مرگ رابين ويليامز که به نظر خودکشي مي‌رسد، در اختيار دوستدارانش قرار دهد.
رابين ويليامز سه فرزند از همسر قبلي اش به نام هاي زاخاري، کودي و زلدا دارد و پدرخوانده دو فرزند به نام هاي کيسي و پيتر است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |