شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 4531 15:13:00 1393-05-24
راهکار پروانه معصومي براي ارائه سريال‌هاي باکيفيت

راهکار پروانه معصومي براي ارائه سريال‌هاي باکيفيت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
راهکار پروانه معصومي براي ارائه سريال‌هاي باکيفيت

راهکار پروانه معصومي براي ارائه سريال‌هاي باکيفيت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


پروانه معصومي معتقد است: متاسفانه ما عادت کرده‌ايم ،بعد از اتمام سريال همه عوامل دور ميزي بنشينند و از هم تعريف کنند. بدون اينکه سريال مورد نقد و بررسي قرار گيرد، در حاليکه نتيجه‌ي نقد و بررسي مجموعه‌هاي تلويزيوني ارائه سريال‌هاي با کيفيت براي مخاطبان است.
اين بازيگر کهنه کار تلويزيون و سينما در گفت‌وگويي با ايسنا،در خصوص ساخت و ارائه برنامه‌هايي از قبيل"به رنگ آفتاب" که به بررسي آثار سينمايي و تلويزيوني با موضوع قرآني مي‌پردازد، گفت: کارهاي اين چنيني که به تحليل، نقد و بررسي برنامه‌هاي تلويزيوني و به ويژه مجموعه‌هاي پرطرفدار مذهبي صورت مي‌گيرد، خيلي خوب است، زيرا وجود اين نوع برنامه‌ها باعث مي‌شود در مورد قصه‌هايي که در نهايت تبديل به فيلم و سريال مي‌شود. تحقيق و پژوهش گسترده‌تري انجام شود که نتيجه آن کيفيت بهتر سريال از نظر پردازش محتوا و داستان است.
اين بازيگر در ادامه توضيح داد:ارائه برنامه‌هاي شبيه به "به رنگ آفتاب" در تلويزيون سبب مي‌شود اين رسانه به سمت توليد برنامه‌هاي حرفه‌اي بيشتر گام بردارد و نقد پذيري عوامل و دست اندر کاران مجموعه‌هاي تلويزيوني بالا رود.
معصومي با اعتقاد بر اينکه وجود برنامه‌هاي نقد و بررسي در مجموعه‌هاي تلويزيوني منجر به ارائه سريال هاي با کيفيت براي مخاطبان است،گفت: اگر چنين برنامه هاي تحليلي همانند برنامه "به رنگ آفتاب" در رسانه توليد شود و افراد با سواد و منصف سريالها را از زواياي مختلف نقد و بررسي کنند، نتيجه‌ي آن ارائه سريال‌هاي با کيفيت براي مخاطبان است.
بازيگر سريال "مسافر ري" در ادامه اظهار کرد: فکر مي‌کنم برنامه"به رنگ آفتاب"از سريالهايي که در ماه رمضان از تلويزيون پخش شد بيننده بيشتري داشته است. اين گونه برنامه‌هاي تحليلي مي‌تواند راجع به خيلي از سريال‌هاي تلويزيوني اتفاق بيافتد و فقط مربوط به سريال‌هاي مذهبي نباشد، متاسفانه ما عادت کرديم بعد از اتمام سريال همه عوامل دور ميزي بنشينند و از هم تعريف کنند بدون اينکه سريال مورد نقد و بررسي قرار گيرد.
وي دربخش ديگري از گفت‌و گوي خود از تاثيرگذاري آثار مذهبي همچون "مسافر ري" که درآن ايفاي نقش کرده است،نيز گفت.
اين بازيگر با تاکيد بر اين که حس و حالي که فيلم‌هاي مذهبي در من و عوامل فيلم ايجاد مي‌کنند، غيرقابل کتمان است، توضيح داد: حس و حال برخي از اين فيلم‌ها خيلي زياد و فوق العاده است البته بخشي از آن به اعتقادات خود افراد بستگي دارد.
معصومي براي نمونه مجموعه "مسافر ري" را مثال زد و گفت: در يکي از صحنه‌ها حرم امام حسين را خراب کردند. در اين صحنه که سياهي لشگرها، شترها را مي‌کشيدند تا حرم امام حسين را تخريب کنند؛ آن روز واقعا ديدني بود، آن روز من بازي نداشتم و فقط گوشه‌اي نشسته بودم و نگاه مي کردم که هنرورها خودشان را تکه تکه مي کردند و چنان به سر و صورت خودشان مي‌زدند که گويا واقعا دارند حرم امام حسين را تخريب مي‌کنند و حتي يک لحظه مانع کار شترها شدند و همين باعث شد بيايند جلويشان را بگيرند و کار را براي دقايقي متوقف کنند. اين احساس باعث مي‌شود که آن بازي بازيگر و يا هنرور باورپذير شود.
پروانه معصومي در پايان گفت: در حال حاضر هيچ کاري در دست ساخت ندارم ترجيح مي‌دهم با صبر وسواس و دقت بيشتري، کار انتخاب کنم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |