پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 12908 15:42:40 1394-03-04
دبیر شورای عالی فضای مجازی: در مورد فیلترینگ وحدت وجود ندارد

دبیر شورای عالی فضای مجازی: در مورد فیلترینگ وحدت وجود ندارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دبیر شورای عالی فضای مجازی: در مورد فیلترینگ وحدت وجود ندارد

دبیر شورای عالی فضای مجازی: در مورد فیلترینگ وحدت وجود ندارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه امورزیربنایی- دبیرشورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: ما با وزارتخانه‌های مختلف کار می‌کنیم و در اغلب موارد با هیچ یک از آنها مشکلی نداریم، اما یک استثنا وجود دارد و آن وزارت ارتباطات است!

محمدحسن انتظاری در جمع خبرنگاران متذکر شد: در حال حاضر در شورای عالی فضای مجازی 28 طرح حالت فوری دارند که اگر زمان رسیدگی به آنها بگذرد اهمیت خود را از دست خواهند داد.

وی همچنین از تشکیل کمیسیون‌های تخصصی خبر داد و از آغاز به کار کارگروه ارزیابی محصولات امنیتی - سایبری به عنوان یکی از این کمیته‌ها یاد کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که آیا قرار است شورای عالی فضای مجازی به دنبال حذف کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و الحاق آن به زیرمجموعه‌های خود باشد، اظهار کرد: ماموریت اصلی شورای عالی فضای مجازی براساس آنچه در حکم مقام معظم رهبری آمده آن است که نقطه متمرکز سیاست‌گذاری، هماهنگی و تصمیم‌گیری باشد.

به گفته او در این نقطه متمرکز دستگاه‌های متعددی نیز هستند که باید در این راستا قرار بگیرند چرا که اکنون تمام این دستگاه‌ها جهت‌های خاص خود را دارند و لازم است با یکدیگر هم جهت شوند و به عنوان مثال نهادهایی مانند وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد، بانک مرکزی و غیره همه با یکدیگر در یک جهت قرار گیرند.

انتظاری ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که زیرمجموعه وزارت ارتباطات است در حالی فعالیت‌های خود را دنبال می‌کند که ما نیز یک کمیسیون عالی تنظیم مقررات در مرکز ملی فضای مجازی داریم. اما از نظر قانونی مصوبات و تصمیمات کمیسیون عالی تنظیم مقررات بر مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات اولویت دارد.

انتظاری در پاسخ به سوالاتی که درباره فیلترینگ مطرح شده بود نیز عنوان کرد: این موضوع به چند دستگاه مربوط می‌شود که در بین آنها وحدت نظر وجود ندارد. به عنوان مثال قوه قضاییه، وزارت ارتباطات و غیره اگر به نتیجه واحدی در این زمینه برسند دیگر فیلترینگ به حالت بحران در نمی‌آید.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |