شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 11326 16:24:58 1394-01-15
با تحليل و مطالعه وارد بازار سهام شويد

با تحليل و مطالعه وارد بازار سهام شويد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
با تحليل و مطالعه وارد بازار سهام شويد

با تحليل و مطالعه وارد بازار سهام شويد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مديرعامل شرکت بورس تهران اعلام توافق هسته‌اي را خبر خوشي براي سهامداران بورس دانست و گفت:درست نيست که تصور کنيم در شرايطي که بورس رو به بالا است تمام سهام شرکت‌ها افزايش مي‌يابد، زيرا چنين پديده اي در هيچ بازار سرمايه‌اي وجود ندارد و سهامداران حتما بايد با مطالعه اقدام کرده و صبر و حوصله داشته باشند.

حسن قاليباف اصل، در خصوص تاثير توافق هسته‌اي بر بازار سرمايه گفت: توافق هسته‌اي ايران با گروه 1+5 و بهبود روابط بين المللي خبر مثبتي براي بازار سرمايه است و اين خبر روي بنگاه‌هاي اقتصادي و صنايع موثر است.

وي با بيان اين‌که خبر توافق هسته‌اي براي بازار سرمايه و صنايع بورسي خبر مثبتي است، افزود: تاثير واقعي اين توافق بر متغيرهاي شرکت‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي در ميان مدت و بلند مدت خود را نشان مي‌دهد ولي با توجه به اين که خبر مثبتي در حوزه بين المللي منتشر شده است باعث مي شود که در کوتاه مدت گرايش مطلوب و مثبتي به بازار سرمايه وجود داشته باشد.

مدير عامل شرکت بورس و اوراق بهادار تهران يادآور شد: محدوديت‌هاي بين المللي در سال هاي گذشته در طرح هاي توسعه‌اي و پروژه هاي شرکت‌ها تاثيرگذار بود به طوري که شرکت ها در واردات تجهيزات به دليل تحريم ها با محدوديت‌هايي مواجه بودند و اکنون اگر اين محدوديت‌ها برطرف شود شرکت ها بايد به دنبال طرح‌هاي توسعه‌اي و رشد و توسعه خود باشند.‏ وي در خصوص تمهيدات شرکت بورس براي نتيجه مذاکرات هسته اي گفت:‌ابزاري که در اختيار شرکت بورس قرار دارد افزايش سهام شناور آزاد شرکت‌ها و عرضه هاي اوليه است به طوري که شرکت هايي که سهام شناور آزاد پاييني دارند بايد سهام شناور خود را افزايش دهند.

قاليباف اصل در مورد پيش بيني رشد شاخص بورس گفت: بازار سرمايه همواره با نوسان مواجه است و کساني که در اين بازار صبر و حوصله در پيش گرفته اند امروز روزهاي مثبتي را مشاهده مي کنند. همچنين کساني که مطالعه کرده و اقدامات کارشناسي انجام مي دهند و روي سبد سهام سرمايه‌گذاري مي کنند و از طريق صندوق هاي سرمايه‌گذاري اقدام به سرمايه‌گذاري کرده و ديد ميان مدت و بلند مدتي دارند مسلما مي توانند در اين بازار بازدهي مناسبي کسب کنند.‏ وي ادامه داد: در بازار منفي و مثبت همواره گفته مي شود که هر دارايي قيمت خاص خود را داشته و نبايد سرمايه‌گذاران هر سهمي را در هر قيمتي خريداري کنند بلکه حتما بايد با مطالعه و کار کارشناسي اين کار صورت گيرد.

وي به سهامداران توصيه کرد که با مطالعه وارد بازار سرمايه شوند زيرا بعضا توصيه مي شود در شرايط رونق هر سهمي که نصيب افراد شد خريداري کنند در حاليکه اين استراتژي درستي نبوده و در بازاري که قيمت سهام شرکت ها بسيار کاهش يافته برخي از سهام شرکتها افت نکرده است، قطعا سرمايه گذاري در اين شرکتها با شرکتهايي که با افت مواجه شده است،متفاوت است و امکان دارد سهامداران نتوانند در برخي سهام بازده کسب کنند، لذا سهامداران حتما با تحليل اقدام به خريد و فروش کنند.

به گزارش ايسنا ، مدير عامل شرکت بورس ادامه داد: وضعيت جديدي که در بازار سرمايه ايجاد شده اثرات مختلفي در سهام شرکت ها دارد، لذا سهامداران با توجه به اثرات رفع محدوديت ها روي صنايع مختلف اقدام به سرمايه‌گذاري کنند نه اين که هر سهمي نصيبشان شد را خريداري کنند زيرا هر سهمي ارزندگي خاص خود را دارد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |