شنبه 20 خرداد، 1402

کدخبر: 130316 13:38:55 1399-11-05
افزایش مبادلات تجاری ایران و ارمنستان

افزایش مبادلات تجاری ایران و ارمنستان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
افزایش مبادلات تجاری ایران و ارمنستان

افزایش مبادلات تجاری ایران و ارمنستان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، معدن و تجارت، علیرضا رزم‌حسینی پس از امضای تفاهمنامه با کشور ارمنستان در باره توسعه همکاری‌های دوجانبه، گفت: صادرات ایران به ارمنستان حدود ۳۰۰ میلیون دلار است که امضای این تفاهم نامه کمک شایانی در جهت ارتقاء این رقم خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ارمنستان را جزو کشورهای اوراسیا دانست و افزود: ارزیابی مثبتی از تجارت با اوراسیا داریم و طبق تاکیدات رئیس جمهور باید مذاکرات برای پیوستن به اوراسیا به صورت دائمی انجام بشود که ارمنستان در این حوزه برای توسعه مراودات می‌تواند کمک شایانی داشته باشد. رزم حسینی حوزه‌های معادن، مواد غذایی و لوازم خانگی را فرصت های مناسبی برای تجار دو کشور در جهت توسعه همکاری های متقابل اعلام کرد.

رزم حسینی همچنین تصریح کرد: دولت بخش خصوصی دو کشور را برای توسعه مراودات و تجارت در خصوص کالاهای دارای توجیه اقتصادی، حمایت خواهد کرد.

وزیر اقتصاد ارمنستان: آمادگی ارمنستان برای تسهیل ورود تجار ایرانی به بازار دیگر کشورها وهان کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان پس از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این مطلب، افزود: در زمینه تجارت متقابل و همکاری ها و تولیدات مشترک برای ورود ایران به بازار کشورهای دیگر آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به اینکه ارمنستان بازار بزرگی در اختیار دارد، گفت: آمادگی داریم عرصه کشورمان را در اختیار تجار ایران برای ورود به کشورهای ثالث قرار دهیم. وی همچنین بر تسهیل مراودات تجاری و رفع مشکلات تجار دو کشور تاکید کرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |