یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 14308 15:11 1394/04/31
آغاز رقابت برقی زیمنس و سوزلان در ایران

آغاز رقابت برقی زیمنس و سوزلان در ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
آغاز رقابت برقی زیمنس و سوزلان در ایران

آغاز رقابت برقی زیمنس و سوزلان در ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

یک مقام هندی با اشاره به آمادگی بزرگترین نیروگاه ساز هند برای ساخت مزارع برق بادی در کشور، از آمادگی شرکت سوزلان برای رقابت با زیمنس آلمان در صنایع برق ایران پس از لغو تحریم‌ها خبر داد.

هیمان شوکاری در گفتگو با مهر با اشاره به اعلام آمادگی شرکت «سوزلان هند» به منظور طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی نیروگاه‌های جدید برق بادی در ایران، گفت: در حال حاضر شرکت سوزلان هند یکی از بزرگترین شرکت‌های سازنده مزارع برق بادی، توربین و نیروگاه‌های برق تجدید پذیر در هند و جهان است.

نماینده ارشد شرکت سوزلان هند با تاکید بر اینکه هم اکنون این مجموعه در اکثر کشورهای جهان بیش از ۱۴هزار مگاوات ظرفیت تولید برق بادی طراحی، نصب و راه اندازی کرده است، تصریح کرد: هم اکنون در کشورهای ایالات متحده آمریکا، استرالیا، برزیل، اروگوئه، شیلی، نیکاراگوئه، چین، آفریقای جنوبی، هند و کشورهای عضو اتحادیه اروپا فعالیت و مشارکت برقی دارد.

این مقام هندی با تاکید بر اینکه هم اکنون ایران از ظرفیت بسیار بالایی برای تولید برق از انرژی باد برخوردار است، اظهار داشت: شرکت سوزلان هند تمایل دارد در صورت لغو کامل تحریم‌ها در قالب سرمایه گذاری مشترک و یا تامین دانش فنی، تکنولوژی، توربین و تجهیزات با صنعت برق ایران همکاری داتشه باشئ.

شوکاری در پاسخ به این سئوال مهر که آیا شرکت سوزلان امکان رقابت فنی و عملیاتی با شرکت‌هایی همچون زیمنس آلمان را برای ساخت نیروگاه و مزارع برق بادی در ایران دارد؟ بیان کرد: سوزلان از توان فنی، عملیاتی و تکنولوژیکی بالایی به منظور طراحی و ساخت توربین و مزارع برق بادی برخوردار است و در کشورهای مختلف جهان و به ویژه اتحادیه اروپا با شرکت زیمنس آلمان رقابت دارد.

نماینده ارشد شرکت سوزلان هند با بیان اینکه این مجموعه هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه گذاری و ارائه دانش فنی روز جهان در ایران در صورت لغو تحریم‌ها ندارد، تاکید کرد: ایران یک برنامه بلندمدت برای تولید برق بادی و تجدید پذیر دارد که سوزلان می تواند با صنعت برق ایران به منظور تحقق این برنامه بزرگ برقی همکاری و مشارکت داشته باشد.

وی با اشاره به مذاکرات پیش روی با مقامات بخش خصوصی و دولتی ایران برای سرمایه گذاری در صنعت برق، خاطرنشان کرد: شرکت سوزلان یکی از پنج شرکت بزرگ جهان در زمینه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی توربین بادی است و تاکنون تعدادی زیادی پروژه در کشورهای بزرگ جهان اجرا کرده است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |