شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 12306 05:20 1402/11/12
در سال ۱۴۰۲؛

۱۵۷ کیلومتر پروژه راهسازی در استان اصفهان در حال احداث است

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری ، استان‌ها
در سال ۱۴۰۲؛

۱۵۷ کیلومتر پروژه راهسازی در استان اصفهان در حال احداث است

دسته‌بندی: زیربنایی ، ترابری ، استان‌ها

با نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری به نام " مهار تورم و رشد تولید"، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن اقدام به تشکیل کارگروه‌های ویژه با تلاش و برنامه‌ریزی به عملیات اجرایی تمامی پروژه‌های اولویت‌دار سرعت بخشید.

به گزارش جهان اقتصاد وبه نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان با مساحت تقریبی ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع ۶.۵ درصد خاک کشور را داراست که ۲۶ هزار و ۵۱۰ کیلومتر راه همسنگ ،   بیش از ۴ هزار کیلومتر راه با نقش ملی و ترانزیت،   همجواری با ۹ استان و دارا بودن ۱۱۴ شهر همگی نشان از اهمیت بسیار بالای این استان در زمینه حمل و نقل و حوزه شهری است.  


وی افزود: با نامگذاری سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری به نام " مهار تورم و رشد تولید"، اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن اقدام به تشکیل کارگروه‌های ویژه با تلاش و برنامه‌ریزی به عملیات اجرایی تمامی پروژه‌های اولویت‌دار سرعت بخشید.  


مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: پرسنل خدوم این مجموعه همواره بدون اتلاف منابع و با کارایی گسترده در حوزه های راهسازی، مسکن، شهرسازی، املاک و حقوقی کارنامه درخشانی ارائه دادند.  


وی بیان کرد: بودجه این اداره کل از منابع ملی و استانی تامین می شود. که تا کنون اعتبارات ملی ابلاغی ۱۶۰ میلیارد تومان بوده است و در حال حاضر اعتبارات ملی ۹۹.۳۱ درصد و اعتبارات استانی ۷۷.۸ درصد تخصیص داشته اند.  


قاری قرآن در خصوص مهمترین اقدامات و برنامه های اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در حوزه مهندسی و ساخت عنوان کرد: با هدف ارتقاء سطح کیفی و حذف نقاط حادثه‌خیز، در حال حاضر ۱۵۷ کیلومتر از راه‌های استان اصفهان در قالب پروژه های احداث و بهسازی، تقاطع غیرهمسطح و تونل در دست احداث است.  


وی گفت: تا کنون براساس کارکردهای ارائه شده ۷۳۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای این راهها هزینه شده است، همچنین ۱۲۹ کیلومتر راه در سطح استان در دست مطالعه بوده و هشت پروژه با اعتبار ۲۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نیز در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار است.  

 

برچسب: اصفهان ، وزارت راه و شهرسازی استان اصفهانhttps://jahaneghtesad.com/direct/12306


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |