جمعه 01 تیر، 1403

کدخبر: 8116 05:30 1402/07/16
قدردانی وزیر میراث فرهنگی از شرکت گاز استان اصفهان؛

کاهش ۴۰ درصدی مصرف گاز در مراکز گردشگری استان اصفهان با بهینه‌سازی موتورخانه‌ها

قدردانی وزیر میراث فرهنگی از شرکت گاز استان اصفهان؛

کاهش ۴۰ درصدی مصرف گاز در مراکز گردشگری استان اصفهان با بهینه‌سازی موتورخانه‌ها

با بهینه‌سازی 262 موتورخانه واحدهای مرتبط با صنعت گردشگری و هتل‌ها در استان اصفهان از سوی شرکت گاز این استان، مصرف گاز در این بخش‌ تا 40 درصد کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در همایش ملی گردشگری سبز که با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد در رابطه با اقدامات صورت گرفته از سوی این شرکت در زمینه بهبود کیفی صنعت گردشگری، گفت: شرکت گاز استان اصفهان تاکنون موفق به بهینه‌سازی 262 واحد موتورخانه مراکز گردشگری و سامانه‌های مرتبط با توسعه گردشگری در استان شده و از این رو خوشحالیم که سهم کوچکی در ارتقاء کیفی صنعت گردشگری کشور داریم.

ابوالقاسم عسکری ادامه داد: با بهینه‌سازی موتورخانه این واحدها، مصرف گاز و انرژی در بیش از 130 هزار متر مربع از هتل‌های استان اصفهان بهینه شده است.

وی با بیان این‌که وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تاکید و توجه زیادی به مقوله بهینه‌سازی و ارتقاء کیفی مصرف انرژی در واحدهای مرتبط با صنعت گردشگری دارند، گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت‌گرفته در زمینه بهینه‌سازی مصرف گاز و انرژی در این واحدها؛ اعم از هتل‌ها و مراکز گردشگری و ...، تا 40 درصد مصرف گاز در این اماکن کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در ادامه توضیح داد: طبیعتاً کاهش مصرف گاز در کنار کاهش تعرفه گازبهای این مراکز که با همت وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و همراهی مجلس و دولت رقم خورده، نقش بسزایی در بهبود تراز اقتصادی و ارائه خدمات در صنعت گردشگری دارد.

عسکری در پایان، با اشاره به تلاش کارکنان این شرکت در اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف گاز ، گفت: از تلاش‌های ارزشمند یکایک همکاران در شرکت گاز استان تقدیر و تشکر می‌کنم؛ چراکه به واسطه این تلاش توانستیم با بهینه‌سازی 14 هزار واحد موتورخانه، رتبه اول بهینه‌سازی موتورخانه‌های کشور را به خود اختصاص دهیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم و در راستای تلاش برای بهینه‌سازی بیشتر در استان، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اهداء لوح تقدیر به مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، از این شرکت قدردانی کرد.

 

برچسب: اصفهان ، شرکت گاز استان اصفهان ، صنعت گردشگری و هتل‌ها ، کاهش مصرف گاز ، بهینه‌سازی موتورخانه‌هاhttps://jahaneghtesad.com/direct/8116


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |