چهارشنبه 27 تیر، 1403

کدخبر: 15667 12:30 1403/02/25

صاحبان خانه‌های فرسوده بخوانند، خبر مهم درباره صدور پروانه مسکن

دسته‌بندی: مسکن

صاحبان خانه‌های فرسوده بخوانند، خبر مهم درباره صدور پروانه مسکن

دسته‌بندی: مسکن

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه بسته تشویقی مخصوص بافت‌های تاریخی آماده شده و اکنون در مرحله تصویب قرار دارد، گفت: صدور پروانه‌های مسکن در بافت‌های فرسوده باید به طور میانگین به رقم ۲۵ درصد برسد.

محمد آیینی در جلسه شورای نوسازی مسکن این شرکت که با حضور «خسرو دانشجو» معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با موضوع «موانع و مشکلات و ارائه پیشنهادات جدید در رابطه با بسته‌های تشویقی در بافت‌های فرسوده» برگزار شد، تصریح کرد: از آنجا که بسیاری از مفاد بسته تشویقی ۱۹ بندی مغایرتی با قوانین ساخت و ساز در بافت‌های تاریخی ندارد، می‌توان این بندها را در بافت‌های تاریخی نیز اعمال کرد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: راهبرد اصلی ما در حوزه بازآفرینی شهری، شتاب بخشی به نوسازی مسکن است.

 

وی اظهار داشت: توزیع قیر رایگان برای به‌سازی معابر شهری محلات هدف بازآفرینی شهری و حمایت‌های مالی از شهرداری‌های محلات هدف بازآفرینی شهری، زمانی محقق خواهد شد که به ازای هر هکتار در بافت‌های فرسوده یک پروانه نوسازی در سامانه ستاد ملی بازآفرینی شهری بارگذاری شود.

 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به سخنان وزیر راه و شهرسازی در نخستین گردهمایی گروه‌های مردمی و جهادی مبنی بر شکستن رکورد آمار صدور پروانه نوسازی در بافت‌های فرسوده، گفت: سال گذشته با تلاش و همکاری ارزشمند همه دست‌اندرکاران در حوزه بازآفرینی شهری به آمار خوبی در نوسازی بافت‌های فرسوده دست پیدا کردیم که امیدوارم طی روزهای آتی با ثبت باقی‌مانده پروانه نوسازی سال ۱۴۰۲ در سامانه ستاد ملی بازآفرینی به آمار مد نظر خود دست پیدا کنیم.

 

آیینی، اجرای بسته‌های تشویقی کالبدی یا شهرسازانه در بافت‌های فرسوده را برای سازندگان و مالکان در بافت فرسوده بسیار موثر برشمرد و توضیح داد: صدور پروانه‌های مسکن در بافت‌های فرسوده باید به طور میانگین به رقم ۲۵ درصد برسد؛ به عبارت دیگر از هر چهار پروانه ساختمانی یک پروانه باید در بافت‌های فرسوده صادر شود.

برچسب: شرکت بازآفرینی شهری ایران ، خانه‌های فرسوده ، صدور پروانه مسکن ، بسته تشویقی مخصوص بافت‌های تاریخیhttps://jahaneghtesad.com/direct/15667


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |