یکشنبه 24 تیر، 1403

کدخبر: 7285 03:54 1402/06/16

درآمد نفت و گاز روسیه از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه اوت تا ۴۹.۵ میلیارد دلار (۴.۸۳۶ تریلیون روبل) کاهش یافته است، یعنی ۳۸.۱ درصد کاهش نسبت به همین دوره در سال میلادی گذشته.

به نقل از اویل پرایس، اطلاعات وزارت دارایی روسیه نشان می‌دهد کاهش قیمت نفت و پایین آمدن میزان فروش ۳۸.۱ درصد از درآمد نفت و گاز روسیه را در ۸ ماه ابتدایی سال جاری میلادی نسبت به همین دوره در ۲۰۲۲ پایین آورده است. 

درآمد نفت و گاز روسیه از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه اوت تا ۴۹.۵ میلیارد دلار (۴.۸۳۶ تریلیون روبل) کاهش یافته است. این رقم در همین دوره در ۲۰۲۲ برابر با ۸۰ میلیارد دلار بود. 

صادرات گاز شرکت گازپروم روسیه به اروپا در سال جاری میلادی کاهش یافته و سوددهی این شرکت بزرگ را نسبت به سال گذشته کاهش داده است. 

از طرف دیگر پایین آمدن متوسط قیمت نفت از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا درآمد فروش نفت روسیه را نسبت به همین دوره در ۲۰۲۲ پایین آورده است. سقف قیمت تعیین شده توسط گروه ۷ برای نفت روسیه، از دست دادن خریداران غربی و کاهش قیمت فروش نفت این کشور به هند و چین هم بر درآمد آن تاثیر گذاشته است. 

درآمد فروش نفت و گاز روسیه تنها در ماه اوت تا ۶.۶ میلیارد دلار کاهش یافت، یعنی ۴.۳ درصد کاهش سالانه و پایین‌تر از ماه قبل از آن. 

وزارت دارایی روسیه هفته گذشته اعلام کرد قیمت نفت خام اورال به طور متوسط ۷۴ دلار در هر بشکه در ماه اوت بوده، یعنی پایین‌تر از اوت سال گذشته میلادی اما بالاتر از سقف قیمت ۶۰ دلار در هر بشکه تعیین شده توسط گروه هفت. متوسط قیمت نفت روسیه در ماه ژوئیه ۶۴ دلار و ۳۷ سنت در هر بشکه بود. 

متوسط قیمت نفت اورال روسیه در ۸ ماه ابتدایی سال جاری میلادی ۵۶ دلار و ۵۸ سنت در هر بشکه بوده است، در حالی که این رقم در همین دوره در سال گذشته برابر با ۸۲ دلار و ۱۳ سنت بود. 

 

منبع: تسنیم

برچسب: جهان اقتصاد ، نفت خام ، نفت روسیه ، گاز روسیه ، صادرات نفت روسیه ، صادرات گاز روسیه ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/7285


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |