چهارشنبه 27 تیر، 1403

کدخبر: 4390 07:49 1402/04/01

خبر مهم درباره اشتغال مددجویان بهزیستی

دسته‌بندی: بیزنس ، جامعه

خبر مهم درباره اشتغال مددجویان بهزیستی

دسته‌بندی: بیزنس ، جامعه

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی گفت: بخشی از مجموع حقوق پرداختی (حداقل قانون کار) از طریق سازمان بهزیستی در قبال به کار گیری افراد دارای معلولیت به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

محسن ایروانی، سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی از پرداخت ۲۹۳ میلیارد تومان مشوق‌های بیمه‌ای برای ۲۸ هزار و ۵۰۶ مددجوی سازمان بهزیستی در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

ایروانی با بیان اینکه به منظور فراهم آوردن انگیزه ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر برای جامعه هدف و ترغیب کارفرمایان برای جذب آنان، مشوق حمایتی به عنوان بیمه سهم کارفرما پرداخت می‌شود، گفت: در سال گذشته ۲۷ هزار و ۲۴۶ فرد دارای معلولیت با پرداخت اعتباری معادل ۱۹۶ میلیارد تومان از خدمات بیمه سهم کارآفرینی و خویش فرمایی بهره مند شده اند.

وی در پاسخ به اینکه چه کارفرمایانی می‌توانند از این امتیاز بهره مند شوند، گفت: کارفرمایانی که نسبت به اشتغال جامعه هدف اقدام و حق بیمه آنان (سهم کارفرما) را به سازمان تأمین اجتماعی واریز و بر اساس قانون کار حقوق و دستمزد پرداخت کنند، بر اساس نتایج حاصل از جدول تعیین امتیازات کارفرمایان متقاضی و پس از تأیید کمیته اشتغال مشمول دریافت بیمه سهم کارفرما می‌شوند.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی در خصوص افرادی که می‌توانند از این طرح استفاده کنند، گفت: افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اعم از گروه‌های افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها، زنان خودسرپرست و بد سرپرست، فرزندان بی سرپرست ترخیص شده از مراکز شبانه روزی، معتادین بهبود یافته در مراکز تحت نظارت سازمان بهزیستی، آسیب دیدگان اجتماعی و افراد در معرض آسیب که توسط حوزه اشتغال به کارفرما معرفی و به کار گمارده شده اند شامل این طرح می‌شوند.

ایروانی همچنین در خصوص پرداخت سهم بیمه خویش فرمایی مددجویان سازمان بهزیستی گفت: در این طرح به‌منظور تسهیلگری و تثبیت اشتغال مددجویان این سازمان حداکثر به میزان ۲۰ درصد حداقل مزد تعیین‌شده کارگر مشمول قانون کار در آن سال و به مدت پنج سال، مطابق دستورالعمل مربوطه به مددجوی خود اشتغال مذکور پرداخت می‌شود.

برچسب: جهان اقتصاد ، اشتغال ، بیمه ، کارآفرینی ، بهزیستی ، مددجویان ، قانون کار ، اخبار روز ، تسهیل گریhttps://jahaneghtesad.com/direct/4390


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |