یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 7457 04:53 1402/06/22

تولید کنسانتره مس در بزرگترین کانسار فلز سرخ روسیه

دسته‌بندی: معادن ، اقتصاد بین الملل

تولید کنسانتره مس در بزرگترین کانسار فلز سرخ روسیه

دسته‌بندی: معادن ، اقتصاد بین الملل

تولید کنسانتره مس در بزرگترین کانسار توسعه نیافته مس روسیه آغاز شد.

تولید کنسانتره مس در بزرگترین کانسار توسعه نیافته مس روسیه (پروژه ادوکان Udokan در شرق روسیه) روز گذشته طی مراسمی با حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد.

این پروژه به مجاورت چین و تقاضای این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده فلزات جهان و نیز تقاضای آینده ناشی از حرکت جهانی به سمت انرژی سبز متکی است.

کارخانه فرآوری ادوکان، کنسانتره سولفید مس با محتوای 40 تا 45 درصد فلز را تولید خواهد کرد. این در حالی است که پس از راه اندازی فاز نخست کارخانه متالورژی در سال 2024میلادی ، ادوکان قادر خواهد بود تا با دریافت سالانه 15 میلیون تن سنگ معدن ، 150000 تن مس به صورت کاتد و کنسانتره مس را در سال تولید کند.

این کانسار با ذخیره تقریبی 26 میلیون و 700 هزار تن مس، بزرگترین ذخیره فلز سرخ روسیه به شمار می رود. اگر چه، به دلیل نیاز به فناوری منحصر به فرد برای استخراج و بهره برداری از این معدن، امکان بهره برداری از آن از زمان کشف در سال 1949 تا کنون میسر نبود.

 

 منبع: روابط عمومی و امور بین الملل ایمیدرو

برچسب: جهان اقتصاد ، کنسانتره ، روسیه ، اخبار روز ، متالورژی ، پوتین ، کانسار ، سولفید مسhttps://jahaneghtesad.com/direct/7457


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |