دوشنبه 07 اسفند، 1402

کدخبر: 9036 19:30 1402/08/10
وزیر کار خبر داد؛

برای کارگران یک میلیون مسکن ساخته می‌شود

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن
وزیر کار خبر داد؛

برای کارگران یک میلیون مسکن ساخته می‌شود

دسته‌بندی: زیربنایی ، مسکن

وزیر کار گفت: در جلسه آتی شورای عالی کار به دنبال این هستیم که در حوزه مسکن کارگری با دعوت از همکارانمان از بانک‌های عامل و وزارت راه و شهرسازی ساخت یک میلیون مسکن کارگران را دنبال کنیم.

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه نشست هفتگی هیات دولت، در توضیح جلسه اخیر شورای عالی کار گفت: درباره دستمزد کارگران، قانونگذار تکلیف را مشخص کرده که شورای عالی کار به چه نحوی حداقل حقوق را تعیین کند، ما هم بر همین اساس حداقل حقوق را مشخص کردیم.

 

وی ادامه داد: ما حداقل حقوق را مشخص کردیم نه حداکثر را. لذا توافقات بین کارگری و کارفرمایی هر چه باشد مورد تایید وزارتخانه هم است.

 

مرتضوی افزود: البته توافقات بین کارگر و کارفرما درباره حقوق و دستمزد هرچه که باشد مورد تایید ما است.

 

وزیر کار خاطرنشان کرد: در جلسات شورای عالی کار ۳ نفر از نمایندگان کارگران حضور دارند و ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشند. خروجی جلسه آن مباحثی نبود که در فضای مجازی منعکس شد.

 

مرتضوی گفت: در جلسه آتی شورای عالی کار به دنبال این هستیم که اگر بشود در حوزه مسکن کارگری با دعوت از همکارانمان از بانک‌های عامل و وزارت راه و شهرسازی ساخت یک میلیون مسکن کارگران را دنبال کنیم.

 

وی همچنین درباره میزان استقبال مردم از طرح کالابرگ الکترونیکی عنوان کرد: استقبال از کالابرگ الکترونیکی در حال افزایش است و تعداد فروشگاه‌ها به حدی رسیده است که هر مشتری در هر منطقه‌ای امکان دسترسی به مراکز فروش کالاها را دارد.

 

 مهر

برچسب: مسکن ، مسکن کارگری ، مسکن ملیhttps://jahaneghtesad.com/direct/9036


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |