سه شنبه 02 مرداد، 1403

کدخبر: 16882 13:30 1403/04/02

افتتاح واحد سوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گهر انرژی توسط وزیر صمت

دسته‌بندی: صنعت و معدن

افتتاح واحد سوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گهر انرژی توسط وزیر صمت

دسته‌بندی: صنعت و معدن

زیر صمت در جریان بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر بر حرکت به سمت خلق ارزش بالاتر و تولید تجهیزات با ارزش افزوده بیشتر تاکید کرد.

در سفر «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کرمان، پروژه‌های منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر شامل نوسازی و تجهیز ماشین‌آلات معدنی و واحد سوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی به بهره‌برداری رسید.

 

علی‌آبادی در این مراسم گفت: آنچه اهمیت دارد این است که شرکت‌هایی همچون گل‌گهر بایست به نیروی متخصص داخلی و توان مهندسی خود اهتمام داشته باشد.

 

وی با تاکید بر تولید دانش‌بنیان صادرات‌محور افزود: باید به سمت خلق ارزش بالاتر و تولید و ساخت تجهیزات با ارزش افزوده بیشتر، حرکت کنیم.

 

«محمدمهدی فداکار» استاندار کرمان نیز در این مراسم گفت: به همت مدیران جوان، فعال و خوش‌فکر در گل‌گهر، امروزه از معدن تا محصول نهایی در این منطقه معدنی و صنعتی وجود دارد

 

وی افزود: شرکت‌های مختلفی نیز ذیل این مجموعه شکل گرفته که علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید، هم‌افزایی با مجموعه‌های مختلف ایجاد کرده است.

 

استاندار کرمان اضافه کرد: گل‌گهر در زمینه تامین انرژی نیز قدم‌های خوبی برداشته و موفق بوده است، ضمن اینکه به سمت تولید برق بیش از نیاز رفته و باری از دوش شبکه بر‌می‌دارد.

 

افتتاح واحد سوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گهر انرژی یکی از دو طرح مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر بود که عصر پنجشنبه با حضور وزیر صمت انجام شد.

 

مصرف فعلی برق منطقه گل‌گهر 450 مگاوات است که براساس برنامه‌ریزی مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر در سال 1410 به 2 هزار مگاوات افزایش می‌یابد.

 

برای این منظور شرکت گهر انرژی شکل گرفته و در دو بلوک، تامین برق مجموعه را دنبال می‌کند.

 

بلوک 2 نیروگاه گهر انرژی شامل 2 واحد گازی با ظرفیت هر کدام 183 مگاوات و یک واحد بخار با ظرفیت 180 مگاوات است که امروز واحد گازی اول آن (واحد سوم‌ گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گُهران) به بهره‌برداری رسید.

 

نوسازی و تجهیز ماشین‌آلات معدنی دیگر پروژه شرکت گل‌گهر بود. براساس این پروژه بیش از 60 دستگاه انواع ماشین‌آلات معدنی با سرمایه‌گذاری ارزی 47 میلیون یورو نوسازی شدند.

برچسب: منطقه معدنی و صنعتی گل‌گهر ، افتتاح واحد سوم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گهر انرژیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16882


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |