یکشنبه 16 بهمن، 1401

کدخبر: 7028 09:19:20 1393-08-28
10هزار مشترک خانگی برق مجانی می گیرند

10هزار مشترک خانگی برق مجانی می گیرند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
10هزار مشترک خانگی برق مجانی می گیرند

10هزار مشترک خانگی برق مجانی می گیرند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

آغاز ثبت‌نام از مشترکان خانگی برای نیروگاه‌های خورشیدی در بام منازل

مشترکان خانگی متقاضی برای نصب سامانه های خورشیدی با مراجعه به شرکت های توزیع برق مناطق خود، ثبت نام کنند.

به گزارش ایسنا، در راستای اجرای بند "ز" تبصره "9" قانون بودجه سال 93، و اجرای دستورات وزیر نیرو، ثبت نام از مشترکان برق خانگی برای نصب سامانه های خورشیدی با یارانه 50 درصدی، آغاز شد.

براین اساس متقاضیان می توانند با حضوردر شرکت های توزیع نیروی برق منطقه خود، اقدام به ثبت نام و اخذ اطلاعات تمکیلی در خصوص نصب سامانه های خورشیدی نمایند.

برپایه این گزارش نصب سامانه های تولید برق از انرژی خورشیدی برای مشترکین خانگی با ارائه 50 درصد هزینه های نصب به صورت بلاعوض توسط شرکت توانیر از محل منابع عوارض برق، در سراسر کشور صورت می گیرد.

دراین طرح پیمانکاران ذیصلاح برای نصب سامانه های خورشیدی برای مشترکان ثبت نام شده، از سوی شرکت برق معرفی و نیمی ازهزینه سامانه نصب شده توسط صنعت برق پرداخت خواهد شد.

به گفته خانی، مجری طرح های عوارض برق توانیر در این طرح برای 10 هزار مشترک خانگی سامانه خورشیدی نصب خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، پیمانکاران پس از بررسی مدارک، ارائه ضمانت جهت تجهیزات نصب شده، کسب استانداردهای لازم و ....توسط شرکت های برق انتخاب و به متقاضیان معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: براساس دستورالعمل های ابلاغی، پیمانکاران باید یک دوره مشخص را به عنوان ضمانت محصول، به متقاضایان ارائه خدمت کنند.

برپایه این گزارش این مقام مسئول پیشتر نیز در خصوص این طرح گفته بود: ارائه تسهیلات 50 درصدی برای متقاضیان نصب سامانه های خورشیدی از محل منابع حاصل از عوارض برق پرداختی مشترکان صورت می گیرد.

خانی اظهار کرد: براساس قانون بودجه سال جاری، وزارت نیرو موظف است علاوه بر دریافت بهای برق به ازای هر کیلووات ساعت برق فروخته شده، مبلغ 30 ریال به عنوان عوارض برق در قبوض مربوطه درج و از مشترکان دریافت کند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |