دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 14368 13:34:01 1394-05-03
کوئید رنوی هندی؛ جانشین تندر90

کوئید رنوی هندی؛ جانشین تندر90

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کوئید رنوی هندی؛ جانشین تندر90

کوئید رنوی هندی؛ جانشین تندر90

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مقامات رنو: فروش نسل اول لوگان در ایران رو به تحلیل است

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com  

فرانسوی ها دنبال احیای قرارداد سال 83 خود با ایران که منجر به تولید تندر90 شد،هستند.

شرکت خودروسازی رنو درمذاکراتی که با یکی از شرکت های خودروسازی ایران انجام داده به توافق اولیه رسیده و در حال برنامه‌ریزی است تا نسخه‌ای از کوئید مینی کراس‌اور را که درکشورهند تولید می کند، به بازار ایران معرفی کند.

کمتر ازیک هفته بعد از سفر هیات 60 نفره آلمانی به ایران و مذاکره نمایندگان فولکس و دایمر برای ورود به بازار ایران،گفت وگوی تلفنی فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه با حسن روحانی،فرانسوی ها حالا مصمم تر سایر رقبا با تمام قوا برای بازار ایران برنامه ریزی می کنند.

البته خبرهای غیر رسمی نیز حاکی است که مذاکرات اولیه شرکت رنو با یکی از شرکت های خودروسازایرانی ،به نتیجه رسیده است.

چندی پیش جرارد دتوربت معاون نیسان-رنو در این رابطه به رویترز گفته بود:"خودرویی که برای بازار ایران در نظر گرفته شده، توجه شرکای ایرانی را به خود جلب کرده،زیرا این نوع خودرو مطابقت زیادی با بازارایران دارد." او در عین حال گفه بود که ما این خودرو را برای مردم ایران ارائه کردیم و آنها هم علاقه خود را نشان دادند. ولی طبیعتا" بین علاقه‌مند بودن و تصمیم به خرید، اندکی فاصله وجود خواهد داشت."

دتوربت گفته بود:"شرکت رنو به جز این خودرو هنوز هیچ تصمیمی برای مدل‌های جدید برای بازار ایران و یا اینکه این خودروها در کجا مونتاژ شوند، نگرفته است." او ابراز امیدواری کرده که تهیه برنامه ورود به بازار ایران بیش از یک یا دو ماه طول بکشد.

پس از انتشار خبر توافق ایران با قدرت‌های جهانی، خودروسازان اروپایی تکاپوی زیادی برای بازسازی حضور خود در ایران نشان داده‌اند. در این میان، خودروسازان فرانسوی رنو و پژو-سیتروئن به منظور دفاع از جایگاه قدرتمندی که قبل از سال ۲۰۱۱در بازار ایران داشته‌اند، بیش از همه تلاش می کنند.آنها البته می دانند که در بازار رقابتی جدید باید گزینه‌های تاریخ‌گذشته کنونی خود را ارتقا دهند،چه آنکه بازار ایران،بازاری پویاست و سلایق درحال تغییر است.

خودروساز رنو به این نتیجه رسیده که فروش نسل اول رنو لوگان در ایران رفته‌رفته تحلیل رفته و بر این اساس، تصمیم دارد با کوئید فعالیت اقتصادی جدید خود را در ایران شروع کند.

گفتنی است طراحی رنو کوئید براساس پلتفرم جدید CMF-A صورت‌ گرفته‌ ؛ پلتفرمی که قرار است در برخی مدل‌های آینده استفاده شود و رنو-نیسان تلاش دارد درصورت بستن قراردادی با یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی ایرانی تولید این خودرو را در ایران آغاز کند.

رنو فرانسه خواستار خرید پارس‌خودرو ایران شد

از سوی دیگر اما وال استریت ژورنال درگزارشی که روزشنبه منتشر کرد آورده است: مدیرشرکت پارس خودرو اعلام کرد شرکت خودروسازی رنو فرانسه در حال مذاکره برای خرید کمتر از نصف سهام این شرکت است.

با این حال اما سخنگوی شرکت رنو از اظهارنظر در این باره خودداری کرد. منابع آگاه پیشتر گفته بودند در صورت لغو تحریم ها، مدیران رنو سرمایه گذاری در شرکت پارس خودرو را بررسی خواهند کرد.

این گزارش از قول ناصر آقامحمدی می افزاید: رنو همچنین در حال مذاکره برای خرید زیرساخت هایی نظیر واحدهای تولید خودروی متعلق به گروه پارس خودرو است.

پارس خودرو با استفاده از قطعات دریافتی از رنو، مدل های مختلف تولیدی این شرکت را در جنوب تهران مونتاژ می کند.

شرکت های غربی پس از توافق هسته ای 14 جولای در تلاش برای ورود به بازار ایران هستند.

آقا محمدی در کنفرانس وین که برای تشویق تجارت بین ایران و اتحادیه اروپا تشکیل شده بود سخن می گفت. وی ارزش احتمالی این قرارداد را فاش نکرد.

شرکت رنو 562.5 میلیون دلار در حساب های بانکی اش در ایران پس انداز دارد که به دلیل تحریم ها نتوانسته آنها را خارج کند.

به گفته منابع آگاه، شرکت های رنو و پژوی فرانسه که مدتها انتظار لغو تحریم ها را می کشیدند، در ماه های منتهی به توافق 14 جولای، در سکوت خبری مشغول مذاکره با شرکای ایرانی خود بوده اند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |