چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 1113 14:56:13 1393-01-24
پیش‌بینی قیمت طلا در سال جاری

پیش‌بینی قیمت طلا در سال جاری

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پیش‌بینی قیمت طلا در سال جاری

پیش‌بینی قیمت طلا در سال جاری

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : کارشناس بازار طلا و سکه اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه معتقد است: امسال خبری از تغییرات و نوسانات شدید قیمت در بازار طلا نخواهد بود .
محمدعلی درباره وضعیت بازار طلا در سال جاری پیش بینی کرد، امسال شاهد افزایش چشمگیری در قیمت طلا نباشیم.
وی، قیمت انس جهانی طلا را از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت طلا دانست و خاطرنشان کرد: اگر از این عامل صرف نظر کنیم، نوسانات شدید در قیمت‌ها نخواهیم داشت. البته همواره عوامل سیاسی می‌تواند قیمت طلا و سکه را دچار تغییرات شدید کند.
نوری با اشاره به وضعیت بازار طلای ایران در سال گذشته، توضیح داد: اگرچه در سه ماهه اول سال گذشته روند صعودی قیمت طلا ادامه داشت، اما پس از آن در ماه‌های بعد، کاهش قیمت طلا را شاهد بودیم. در سال گذشته به جز در سه ماهه اول سال، دامنه نوسانات قیمت طلا شدید نبود.
این کارشناس بازار طلا بیان کرد: رکود حاکم بر بازار طلا از دیگر ویژگی‌های این بازار در سال گذشته بود که دلیل آن نیز پایین بودن قدرت خرید مردم بوده است.
به گزارش ایسنا ، نوری درباره تمایل نداشتن مردم به خرید طلا و رکود این بازار در سال جدید، افزود: دیگر مردم به چشم سرمایه گذاری به طلا نگاه نمی‌کنند و تنها افرادی که نیاز واقعی دارند و مصرف کننده هستند، طلا می‌خرند.
منتظر کاهش شدید قیمت دلار باشید
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که ادامه روند نزولی ارزش دلار طی سال های آینده به شدت کاهش خواهد یافت و این مساله زمینه لازم برای رشد چشمگیر قیمت طلا را فراهم خواهد کرد.
ماینینگ، قیمت طلا در ۱۲ سال گذشته حدود ۴۰۰ درصد رشد داشته و این در شرایطی است که شاخص اس اند پی ۵۰۰ بورس وال استریت در این مدت تنها ۶۴ درصد رشد را تجربه کرده است.
بر اساس این گزارش شاخص ارزش دلار در سال های گذشته به شدت کاهش داشته و دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای معتبر بین المللی به شدت با کاهش ارزش روبرو شده است.
البته ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی از سال ۲۰۰۸ تاکنون تا حدی افزایش داشته ولی به اعتقاد کارشناسان اقتصادی روند نزولی ارزش دلار در سال های آینده ادامه خواهد یافت.
ارزش دلار و قیمت جهانی طلا رابطه معکوسی دارند و به نظر می رسد با کاهش ارزش دلار در بلند مدت قیمت طلا نیز با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
تلاش چین و روسیه برای کاهش سهم دلار در مبادلات تجاری خود نیز عامل دیگری برای افزایش فشار بر دلار به شمار می رود. چین قصد دارد یوان خود را در عرصه مبادلات تجاری و ارزی بین المللی مطرح کند و این مساله چالش بزرگی برای دلار به شمار می رود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |