چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 1663 07:57:20 1393-02-15
پیراهن تیم ملی صدای همه را در آورده است

پیراهن تیم ملی صدای همه را در آورده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پیراهن تیم ملی صدای همه را در آورده است

پیراهن تیم ملی صدای همه را در آورده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مشخص نیست اسپانسر پیراهن تیم ملی فوتبال ایران چه کار می‌کند که در فاصله کمی بیش از یک ماه تا جام جهانی 2014 برزیل، فغان ملی‌پوشان ایران از دست کیفیت پیراهن‌هایشان به هوا بلند شده است.

به گزارش ایسنا، کمی بیش از یک ماه تا شروع بزرگ‌ترین رقابت فوتبالی جهان زمان مانده و تیم ملی به تازگی اولین اردوی آماده سازی‌اش را برگزار کرده است.

اردویی که در آفریقای جنوبی برگزار شد، از همان ابتدا جار و جنجال داشت. ملی‌پوشان استقلال و سپاهان حاضر نشدند چون تیم‌هایشان در لیگ قهرمانان آسیا بازی داشتند. این کار باعث شد که کی‌روش اردو را با تیمی نصف و نیمه شروع کند و حتی تا پای خط زدن سپاهان هم پیش رفت اما این همه ماجرا نبود.

تیم ملی در آفریقای جنوبی اردو زده بود و سه بازی با تیم‌های لیگ آفریقا انجام داده بود و به نظر می‌رسید همه چیز در اردوی تیم ملی آرام و خوب است تا این که صحبت‌های کارلوس کی‌روش خواب را از چشم‌ها ربود.

سرمربی پرتغالی تیم ملی گفته بود که کیفیت لباس‌های تیم ملی بد بوده و تعدادش هم کافی نبوده است. او به شدت از شرکتی که پیراهن‌های تیم ملی را تامین کرده است انتقاد کرد و حتی گفت که ملی‌پوشان در دو هفته‌ اقامت در آفریقای جنوبی یک دست گرمکن داشته‌اند که مجوبر بودند هر روز آن را بشویند تا قابل پوشیدن باشد!

بلافاصله مدیر شرکت تامین کننده لباس تیم ملی به حرف‌های کی‌روش واکنش نشان داد و ادعا کرد که لباس‌های تیم ملی درست طبق درخواست کادر فنی به همان تعداد مورد نیاز به آفریقا فرستاده شده است اما شواهد و قرائن چیز دیگری را به ذهن می‌آورد.

مدیر شرکت تامین کننده لباس تیم ملی معتقد است که چون زیر بار درخواست "غیر منطقی" کی‌روش نرفته و حاضر نشده به او پولی بابت پوشیدن پیراهن این شرکت بدهد، در نتیجه‌ کی‌روش هم در صدد تلافی برآمده و با مطرح کردن این انتقادها سعی در تخریب شرکتش داشته است.

می‌توان این اظهار نظر اسپانسر پیراهن تیم ملی را منطقی دانست اما مدیر شرکت مذکور هم باید پاسخ دهد که اگر کی‌روش با شرکت او مشکل شخصی دارد، چرا بازیکنان تیم ملی هم از کیفیت لباس‌ها انتقاد کرده‌اند؟

ملی‌پوشان ایران از لباس‌های تیم ملی ناراضی هستند؛ شاهد این مدعا هم مصاحبه آنها پس از بازگشت از اردوی آفریقاست. یکی از کیفیت بد لباس‌ها و دیگری از تعداد کم آنها انتقاد کرده و حتی گفته‌اند که پیراهن‌های تیم ملی پس از چند بار شستن کوتاه شده است!

مساله مهم این است که طبق قول و قرار شرکت آل اشپورت با فدراسیون فوتبال، این شرکت باید بهترین کیفیت لباس‌های خود را به ایران بدهد و قرار بود این لباس‌ها از نظر کیفیت در آلمان درجه یک باشد. همچنین قرار بوده این شرکت به تعداد کافی لباس در اختیار تیم ملی قرار دهد اما...

در همه جای دنیا همزمان با شروع تمرینات، تیم‌های ملی حاضر در جام جهانی، در تمرین‌های خود از لباسی استفاده می‌کنند که قرار است آن را در جام جهانی بر تن کنند اما پیراهن تمرینی تیم ملی که چندی پیش رونمایی شد را کمتر کسی دیده است.

"یوز پلنگ" آسیایی که اکنون فقط در ایران وجود دارد، جانوری کمیاب است که بندرت در طبیعت دیده می‌شود و حالا به نظر می‌رسد با نقش بستن تصویر این حیوان زیبا به روی پیراهن تیم ملی، قرار است پیراهن تیم ملی ایران هم خیلی کم دیده شود! با توجه به این که بسیاری از ملی‌پوشان ایران در مراسم رونمایی این پیراهن حضور نداشتند، به نظر می‌رسد حتی آنها هم تصویر پیراهن تیم ملی را ندیده اند.

پس از رونمایی از پیراهن "یوزپلنگ" نشانِ تیم ملی، فدراسیون جهانی فوتبال از طرح آن ایراد گرفت و قرار شد که تغییراتی در آن ایجاد شود که هنوز مشخص نیست تکلیف این پیراهن چه شده است.

در مجموع باید گفت که تیم ملی قرار است در جام جهانی بازی کند؛ رقابتی که بهترین‌های جهان در آن گرد هم می‌آیند بنابراین باید تجهیزات و امکانات تیم ملی هم در حد بین‌المللی باشد.

حدود 40 روز دیگر جام جهانی 2014 برزیل شروع می‌شود و اعضای تیم ملی ایران هنوز درگیر این هستند که چه پیراهنی بپوشند. ای کاش شرکت‌هایی که عنوان بین‌المللی را کنار نامشان یدک می‌کشند همان طور هم بین‌المللی رفتار کنند. اگر مقایسه کوچکی بین تیم ملی 2014 و 2006 ایران از نظر اسپانسر پیراهن انجام دهیم به خوبی تفاوت‌ها را درک می‌کنیم . در سال 2006 شرکتی دیگر اسپانسر پیراهن تیم ملی بود و آن تیم هیچ مشکلی از این بابت نداشت.

تیم ملی ایران متعلق به یک ملت است و باید از آبروی آن ملت در جام جهانی دفاع کند. فقط کمی بیشتر از یک ماه تا جام جهانی وقت باقی مانده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |