سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 4506 16:19:01 1393-05-22
پزشکيان  : برخي به دليل منافع سياسي در مقابل دولت سنگ‌اندازي مي‌كنند

پزشکيان : برخي به دليل منافع سياسي در مقابل دولت سنگ‌اندازي مي‌كنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
پزشکيان  : برخي به دليل منافع سياسي در مقابل دولت سنگ‌اندازي مي‌كنند

پزشکيان : برخي به دليل منافع سياسي در مقابل دولت سنگ‌اندازي مي‌كنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

       همه مردم حق زندگي کردن دارند، مي توانند دانشگاه بروند و پست بگيرند و اگر کسي هم جرمي مرتکب شده باشد براساس شرع و قانون مجازات آن را کشيده و ديگر مجازات بعدي نظير ستاره دار شدن معني ندارد.


نماينده مردم تبريز،آذر شهر و اسکو با بيان اينکه دانشجوي ستاره دار معني ندارد، گفت:چطور مي توانيم بگوييم کسي که يک زماني خطايي و جرمي مرتکب شده بايد براي هميشه محکوم باشد؟ اگر چنانچه دادگاه فردي را محاکمه کرد و حکمي صادر شد و فرد مذکور حکم خود را گذارنده باشد ديگر ستاره دار شدن معني ندارد.
مسعود پزشکيان در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به شرطي که متقاضيان استيضاح وزير علوم مبني بر اخراج دانشجويان ستاره دار از دانشگاه براي وزيرعلوم تعيين کرده اند، با بيان اينکه دانشجوي ستاره‌دار معني ندارد تاکيد کرد: اگر چنانچه دادگاه فردي را محاکمه کرد و حکمي صادر شد و فرد مذکور حکم خود را گذارنده باشد ديگر ستاره دار شدن معني ندارد.
نماينده مردم تبريز،آذر شهر و اسکو تصريح کرد: همه مردم حق زندگي کردن دارند، مي‌توانند دانشگاه بروند و پست بگيرند و اگر کسي هم جرمي مرتکب شده باشد براساس شرع و قانون مجازات آن را کشيده و ديگر مجازات بعدي نظير ستاره دار شدن معني ندارد.
اين عضو کميسيون بهداشت ودرمان مجلس ادامه داد: بايد قانوني تدوين شود مبني براينکه اگر کسي جرمي مرتکب شده براي هميشه متهم و مجرم است؛ اگر ميتوانند چنين قانوني را تصويب کنند که اگر چنين شود از آنجا که همه ما به نوعي مجرم ومتهم هستيم چرا که همه ما از لحاظ قانوني يا اخلاقي و رفتاري اشتباهاتي داشته ايم بنابراين بايد تا آخر عمرمان محکوم باشيم.
وي همچنين گفت: چطور مي توانيم بگوييم کسي که يک زماني خطايي وجرمي مرتکب شده بايد براي هميشه محکوم باشد.
پزشکيان با اشاره به بحث مبارزه با مفاسد اداري نيز بابيان اينکه يک عده نمي خواهند دولت در کار خود موفق شود از اين رو مقابل دولت سنگ‌اندازي مي‌كنند، افزود: حال يک عده به خاطر نگاه سياسي وعده اي به اين دليل که اساسا با کل انقلاب مشکل دارند و عده اي نيز به دليل اينکه مي خواهند امتيازاتي بگيرند با ذهنيتي خاص دراين مجموعه جاي مي گيرند اين در حالي است که عقل سالم و توصيه هاي رهبري و توصيه هاي علمي و کارشناسي ايجاب مي کند که اگر به فکر سازندگي کشورمان هستيم دست به دست هم دهيم وکمک کنيم که عيب هايمان را کاهش ونقاط قوت خود را ارتقا دهيم تا بتوانيم روي پاي خود بايستيم.
وي تاکيد کرد: دولت بايدبه وظيفه خود مطابق قانون عمل کند وعملکردش را به صورت شفاف براي مردم بازگو کند چرا که اگر دولت در چهار چوب قانون به کار خود ادامه دهد و بعد موضع خود را راحت اعلام کند نبايد مشکلي پيش بيايد.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |