سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 13576 13:55:00 1394-04-02
وعده بازسازی تمام عیار صنعت هوانوردی ایران

وعده بازسازی تمام عیار صنعت هوانوردی ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
وعده بازسازی تمام عیار صنعت هوانوردی ایران

وعده بازسازی تمام عیار صنعت هوانوردی ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

از سوی وزیر راه و شهرسازی اعلام شد

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

وزیر راه و شهرسازی گفت: با نوسازی سیستم های ناوبری، ارتقای سطح خدمات به مسافران و پروازهای هوایی باید مدیریت آسمان ایران را متناسب با استانداردهای جهانی بازسازی کنیم.

عباس آخوندی در مراسم بیست و چهارمین سالروز تاسیس شرکت فرودگاه های کشور، افزود:

وی گفت: اولین صحنه رویارویی ما جهان صنعت هوانوردی است و به همین منظور نوسازی سیستم های ناوبری و راداری و نوسازی مدیریت آسمان ایران آغاز شده است، هرچند باید در ارایه خدمات به مسافران در فرودگاه ها اهتمام ویژه ای داشته باشیم به طوری که مسافر در فرودگاه های کشور به حال خود رها نشود.

وی افزود: وقتی مسافری وارد فرودگاه می شود باید طبق برنامه ریزی مناسب و به سهولت بتواند به سمت مقصد خود حرکت کند، به همین منظور شبکه هوایی باید به شبکه های حمل و نقل ریلی، زمینی و دریایی متصل شود.

وی گفت: در کشورمان بیش از ۶۰ فرودگاه فعال است، هرچند برای همه آنها تهیه یک نقشه مناسب جهت اتصال به شبکه حمل و نقل شهری به خصوص به ایستگاه های مترو ضروری است.

وی خواستار بازسازی تمام عیار صنعت هوانوردی ایران شد و گفت: با بازسازی تمام عیار باید زمینه ارزیابی بین المللی جایگاه ایران در صنعت هوانوردی را فراهم کنیم که استراتژی ایران دراین بخش رقابت پذیری است درغیراین صورت با خرسندی اینکه صاحب چند فرودگاه هستیم جایگاه ما در جهان تنزل خواهد کرد در حالی که با انجام وظایف در این حوزه باید جایگاه و موقعیت خود را به منصه ظهور برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید به جهان ثابت کنیم که آسمان ایران یک آسمان باز و امن برای تمام جهان با رعایت تمام استانداردهای بین المللی است، اظهار داشت: یکی از اولویت های اصلی ما داشتن آسمان با امنیت کافی برای هواپیماهای دنیاست که در این راستا اقداماتی در جهت نوسازی تجهیزات راداری و هوانوردی در دست اقدام قرار گرفته است.

آخوندی تاکید کرد: باید آسمان ایران را با بالاترین استانداردها مدیریت کنیم و این موضوع باید در دستور کار شرکت فرودگاه های کشور قرار گیرد و وزارت راه و شهرسازی آماده است پذیرای هر پروازی با هر مشخصات در راه های هوایی و کریدورهای بین المللی آسمان ایران باشد.

با ایران ایر برخوردهای غیر مسوولانه شده است

وزیر راه و شهرسازی همچنین در حاشیه این مراسم با تاکید بر ضرورت بررسی مشکلات ایران ایر به عنوان شرکت حامل پرچم، گفت: با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی باید برنامه نوسازی کامل ایران ایر را به عنوان ثروت ملی کشور در صنعت هوانوردی به مورد اجرا بگذاریم.

آخوندی افزود: تاکنون با ایران ایر به عنوان مادر صنعت هوانوردی برخوردهای غیر مسوولانه شده به طوری که این شرکت در وضعیت بسیار سختی قرار گرفته، هرچند ما درصددیم با ارایه پیشنهادهای خود به هیات وزیران و تصویب آن، ساختار ایران ایر را به صورت کامل بازسازی کنیم.

وی با بیان آنکه مشکلات حوزه بازنشستگی ایران ایر هزینه های زیادی را به این شرکت تحمیل می کند، گفت: با شناسایی تدریجی مشکلات ایران ایر باید راهکارهای مناسب در نظر بگیریم تا بتوانیم از این ثروت ملی به نحو مطلوب نگهداری کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مخالف خصوصی سازی ایران ایر نیستم اما برای واگذاری آن به شرکت خصوصی باید ساختارهای آن به نحو مناسبی نوسازی شود تا این شرکت بتواند در صنعت هوانوردی کشور ایفای نقش کند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |