سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 1637 13:37:34 1393-02-13
هیات مدیره استقلال بهتر از پرسپولیس نخواهد بود

هیات مدیره استقلال بهتر از پرسپولیس نخواهد بود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هیات مدیره استقلال بهتر از پرسپولیس نخواهد بود

هیات مدیره استقلال بهتر از پرسپولیس نخواهد بود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

 

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با انتقاد از نحوه انتخاب وزارت ورزش و جوانان برای هیات مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: آقایان به جای شعارهای عوام فریبانه و انتشار قراردادهای بازیکنان بیایند از درآمدهای فوتبال هم حرف بزنند. وقتی قرار بود وزیر ورزش انتخاب شود اهالی ورزش تلاش کردند تا یک فرد ورزشی عهده‌دار این مسئولیت شود در حالی که وزیر ورزش با این تصمیم‌ها به بیراهه می‌رود.

به گزارش مهر کاظم اولیایی، ضمن بیان مطلب فوق افزود: متاسفانه در روی همان پاشنه می‌چرخد که بیش از 30 سال چرخیده است و تغییری را شاهد نیستیم. این نوع تصمیم‌گیری برای استقلال و پرسپولیس نه تنها مشکل‌گشا نیست که مشکل‌ساز هم هست.

وی با اشاره به مشکلات این دو باشگاه بیان کرد: ما مشکل ساختاری داریم ولی آدم‌ها را عوض می‌کنند در حالی که باید استانداردها را رعایت کنند اما استاندارد گریزی از فوتبال را شاهد هستیم که به نوعی رفع مسئولیت توسط آقایان است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در بخش دیگری از حرف‌هایش تصریح کرد: وزارت ورزش می‌گوید که مسئولیت این دو باشگاه را بر عهده دارد که این مغایر با قوانین فیفا است. بر اساس قوانین فیفا دولت حق دخالت در فوتبال را ندارد. تخلف بعدی هم این است که دو باشگاه نمی‌توانند مدیریت واحد داشته باشند.

اولیایی با بیان اینکه اتاق فکری که وزارت ورزش در خصوص این دو باشگاه تشکیل داده است فوتبالی نیست خاطرنشان کرد: آنها تنها به دنبال این هستند که یکسری بروند و یکسری دیگر را جایگزین کنند. در بین آنها هم برخی آقایان کم حاشیه را که با هر آب و هوای فوتبالی سازگاری داشته باشند را می‌آورند و در هیات مدیره قرار می‌دهند که بگویند از فوتبالی‌ها هم استفاده کرده‌اند در حالی که ما افراد با تجربه و کاربلد زیادی داریم که اصلا توجهی به آنها نمی‌شود.

وی تاکید کرد: اینکه همه را بد بدانند و خود را عالم بدانند در حالی که از الفبای فیفا هم چیزی را بلد نیستند مثل این است که با آش نذری می‌خواهند سور بدهند. آقایان به جای شعارهای عوام فریبانه و انتشار قراردادهای بازیکنان بیایند از درآمدهای فوتبال هم حرف بزنند. فوتبال به جایی رسیده که اگر دست خود فوتبالی‌ها باشد خرج خودش را می‌دهد. همین حالا قرارداد 160 میلیارد تومانی در فوتبال داریم. هر باشگاه باید از پنج آیتم درآمد داشته باشد در حالی که مقدار ناچیزی از درآمدها به آن می‌رسد.

اولیایی در ادامه صحبت‌هایش یادآور شد: من واقعا از تصمیم‌های وزارت ورزش تعجب می‌کنم. وقتی قرار بود وزیر ورزش انتخاب شود همه اهالی ورزش تلاش کردند تا یک فرد ورزشی بیاید و عهده‌دار این مسئولیت شود در حالی که وزیر ورزش با این تصمیم‌ها به بیراهه می‌رود.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره انتخاب هیات مدیره جدید این باشگاه گفت: مطئمن باشید انتخاب آنها برای استقلال بهتر از پرسپولیس نخواهد بود!

   • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |