چهارشنبه 12 بهمن، 1401

کدخبر: 11311 14:49:40 1394-01-15
هما به یک شرکت معتبر بین المللی تبدیل می شود

هما به یک شرکت معتبر بین المللی تبدیل می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
هما به یک شرکت معتبر بین المللی تبدیل می شود

هما به یک شرکت معتبر بین المللی تبدیل می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مذاکرات ایران و منابع دست اول تامین هواپیمای جهان

گروه امورزیربنایی

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در سال ۹۴ اولین فاز توسعه بندر چابهار مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت از مذاکرات مفصل با منابع دست اول تامین هواپیما در جهان خبر داد و گفت: جزئیات مسکن اجتماعی تا پایان فروردین اعلام می‌شود.

عباس آخوندی اظهار داشت: افزایش قدرت رقابت بین المللی ایران در حوزه هوا و دریا ، توسعه ارتباط ایران با همسایه ها و یکپارچه کردن شبکه حمل و نقل ریلی ایران با همسایگان و فعال شدن بازار مسکن سه راهبرد اصلی وزارت راه وشهرسازی در سال ۱۳۹۴ است که پیگیری می شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با مذاکرات ۱ + ۵ مذاکرات مفصلی با شرکت های تامین کننده ناوگان هوایی انجام دادیم زیرا که ناوگان هوایی کنونی مناسب و درخور شان ملت ایران نیست و باید سرمایه گذاری عمده ای در ناوگان صورت گیرد و مذاکرات مفصلی را با منابع دست اول تامین هواپیما در سطح جهانی دنبال می کنیم تا با لغو تحریم با فوریت قراردادها را منعقد کنیم.

آخوندی تصریح کرد: همزمان با نوسازی ناوگان باید بتوانیم شرکت های بزرگ هواپیمایی ایران را بازسازی ساختاری کنیم زیرا که تعداد شرکت هواپیمایی در ایران زیاد است اما لزوماً قدرت رقابت بین المللی ندارند که در اولین مرحله وزارت راه و شهرسازی بازسازی ساختاری شرکت هما و تبدیل آن به یک شرکت معتبر بین المللی و درخور شان ملت ایران را انجام می دهد.

وی توضیح داد: افزایش میزان سرمایه شرکت های هواپیمایی برای رقابت در سطح بین المللی باید انجام شود.

آغازعملیات اجرایی ترمینال ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) در تابستان

وزیر راه و شهرسازی در ادامه توضیحات خود در بخش هوایی به وضعیت فرودگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: در بخش ترمینال فرودگاه ها با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در وضع مناسبی نیست ، ساخت ترمینال پنج آن آغاز شده است و تلاش می کنیم تا ۱۸ ماه به بهره برداری برسد.

وی اعلام کرد: عملیات اجرایی ترمینال ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در تابستان امسال آغاز می شود.

آخوندی یادآور شد: ترمینال های فرودگاه‌های بین‌المللی به ویژه در مراکز استانهای خوزستان، اصفهان مورد بازنگری قرار گیرد زیرا که ترمینال های فرودگاه‌های کشور وضع خوبی ندارند و باید با بازسازی در وضع شایسته ای قرار گیرد.

هزینه ای که بر دوش مردم ایران بار می شود

وزیر راه و شهرسازی در بخش دریایی نیز با اشاره به ضرورت نوسازی ناوگان دریایی اظهار داشت: در حال حاضر کانتینرهایی که به مقصد ایران می‌آیند، ابتدا به جنوب خلیج فارس وارد و مجدداً بارگیری می شود و به ایران می آیند که برای هر کانتینر بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار فقط پول حمل و نقل مجدد صرف می‌شود و این هزینه ای است که بر دوش مردم ایران بار می شود.

وی در ادامه سخنانش گفت: در حوزه ریلی و جاده ای تسهیل تجارت را با اتصال شبکه های ریلی جهان و به ویژه منطقه شبکه های جاده ای و بزرگراهی آسیا پیگیری خواهیم کرد.

آخوندی افزود : در حوزه ریلی قراردادهای منعقد شده است که حداقل ۳۰۰ واگن مسافری جدید ، بیش از ۲ هزار واگن باری در حوزه باری و ۱۰۰ لکوموتیو جدید وارد شبکه ریلی می‌شود و ناوگان ریلی نوسازی خواهد شد.

جزئیات مسکن اجتماعی تا پایان فروردین ماه اعلام می شود

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در حوزه مسکن، بحث عمده انضباط شهری است که شهرها قابل سکونت شود در حال حاضر اکثر کلان شهرهای ایران هوای سالم ندارد و گرفتاری بسیار زیادی دارد که در این زمینه امسال نیز بحث خط انضباط شهری را ادامه خواهیم داد و تلاش می کنیم شهرها را قابل سکونت کنیم و از این وضع افسارگسیخته خارج شویم و سوداگران را از بازار مسکن خارج کنیم.

وی ابراز داشت: ساخت حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را در سال برنامه ریزی کرده ایم که ۳۰۰ هزار واحد مسکونی شهری آن در بافت فرسوده عملیاتی خواهد شد و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز در روستاها ساخته می‌شود.

وی افزود : در اواخر سال ۹۳ با هماهنگی وزارت وتعاون ورفاه اجتماعی برای طبقات کم درآمد، ساخت ۱۲۵ هزار واحد مسکونی برنامه ریزی شده است که جزئیات طرح تا پایان فروردین ماه اعلام می شود و با این شیوه برای ۶۰ درصد تقاضای بازار مسکن برنامه ریزی شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |