پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 12511 14:11:37 1394-02-20
ناوگان هوایی یک سال جوان تر شد

ناوگان هوایی یک سال جوان تر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ناوگان هوایی یک سال جوان تر شد

ناوگان هوایی یک سال جوان تر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

ورود ۱۷فروند هواپیمای جدید به کشور از اسفند‌۹۳

گروه امورزیربنایی: وزیر راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه با بهبود فضای کشور در سطح بین‌المللی امکان برقراری ارتباط با شرکت‌های هواپیمایی خارجی بهبود یافته که این موضوع به ورود ۱۷ فروند هواپیمای مسافربری جدید به کشور منجر شده است.

به گفته عباس آخوندی از این تعداد دو فروند هواپیما به دلیل سن بالایی که دارند احتمالا در حوزه استفاده از قطعات یدکی مورد استفاده قرار می‌گیرند و ۱۵ فروند دیگر با صلاحدید سازمان هواپیمایی کشوری و طی کردن مراحل قانونی به ناوگان هوایی ایران اضافه خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که طبق مصوبه دی‌ماه سال گذشته ورود هواپیماهای با سن بیش از ۱۵ سال به ناوگان هوایی کشور ممنوع شده است، اظهار کرد: ۹ فروند هواپیمایی که در چند روز گذشته وارد آسمان ایران شده‌اند، از سال ۲۰۰۳ میلادی به بعد تولید شده‌اند و این دستورالعمل در رابطه با تمام آنها اجرایی شده است.

آخوندی با اشاره به اینکه سن ناوگان یک سال جوان‌تر شده و از ۲۰به ۱۹سال رسیده است، بیان کرد: امیدواریم با رفع تحریم‌ها، به واردات هواپیماهای جدیدتری دست یابیم، زیرا انتظارات ما بیش از اینها است اما به هر حال در شرایط تحریم، این هواپیماها را وارد کرده‌ایم.

 
 
 
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |