پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 11350 15:10:12 1394-01-16
ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازار اروپا آماده است

ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازار اروپا آماده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازار اروپا آماده است

ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازار اروپا آماده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رایزنی شرکت ملی نفتکش با کشورهایی اروپایی

گروه امورزیربنایی: شرکت ملی نفتکش ایران رایزنی هایی را با کشورهایی اروپایی انجام داده است که با نهایی شدن توافق هسته ای ایران، راه را برای از سرگیری تردد کشتی ها این شرکت به بازار اروپا باز و هموارخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی نفتکش ایران،علی اکبر صفایی با تبریک دستیابی ایران به توافق هسته ای با کشورهای 1+5، ازتلاش های تیم مذاکره کننده کشورمان قدردانی کرد وگفت:دستیابی به این توافق نقطه عطفی در تاریخ پرونده هسته ای ایران به شمار می رودکه با اجرای توافق نهایی در تیرماه، شاهد به بار نشستن تلاش های انجام شده و لغو کامل تحریم ها خواهیم بود .

وی با اشاره به تصریح توافق اولیه ایران با شش کشور جهان بر لغو کلیه تحریم ها، در مورد تاثیر این توافق بر عملکرد شرکت ملی نفتکش نیز اظهار داشت:هر چندهنوز توافق نهایی امضا نشده و سازو کار لغو تحریم ها هم مشخص نشده است اما همین توافق اولیه در تعیین و ترسیم مسیر این شرکت برای ورود به بازارهای بین المللی، پیگیری لغو تحریم ها و همچنین اقدامات آتی نیز موثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در مورد اقدامات این شرکت برای پس از تحریم افزود: شرکت از مدت ها پیش و در راستای مذاکرات هسته ای و پیش بینی احتمال لغو تحریم ها، برنامه ریزی های لازم را با کشورهایی اروپایی برای حمل نفت و تردد در بنادر کلیه کشورها انجام داده است که برای تحقق آن،منتظر امضاء توافق نهایی و مشخص شدن زمان و چگونگی لغو کامل تحریم ها هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه درحال حاضر ناوگان این شرکت یکی از بزرگترین و جوانترین ناوگان های حمل مواد نفتی جهان است گفت: این شرکت آمادگی دارد تا مجددا" فعالیت خود را در بازارهای اروپایی از سرگیرد البته برنامه ریزی ها برای ورود به این بازار بگونه ای خواهد بود که به حمل نفت خام صادراتی کشور لطمه ای وارد نشود.

صفایی اضافه کرد :این ظرفیت همواره مورد توجه شرکت های نفتی بین المللی که قبل از تشدید تحریم ها، از مشتریان اصلی شرکت ملی نفتکش ایران بوده اند، قرار داشته و بدون شک آنها از ورود دوباره این شرکت به بازارهای اروپایی استقبال خواهند کرد.

وی درباره توان و ظرفیت شرکت ملی نفتکش ایران افزود: ناوگان این شرکت شامل حدود 60 فروند کشتی VLCC است که بیشتر آنها غول پیکر بوده و در مجموع ظرفیت حمل بیش از100 میلیون تن محموله نفتی را دارا هستند و هم اکنون حمل نفت خام صادراتی کشور را به مقاصد بین المللی تعیین شده بر عهده دارند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |