شنبه 12 فروردین، 1402

کدخبر: 169692 08:13:18 1400-10-29
محصولات کشاورزی ایران سالم هستند

محصولات کشاورزی ایران سالم هستند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
محصولات کشاورزی ایران سالم هستند

محصولات کشاورزی ایران سالم هستند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد، علیرضا مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران که در مجتمع نمایشگاه دائمی بوستان گفت‌وگو برگزار شد، اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی مدافع تولید است و تولید باید در داخل کشور و با کیفیت مناسب انجام شود.

وی افزود: سم برای دفع آفات استفاده می‌شود و باید با بالاترین تکنیک‌های دنیا تولید شود تا کمترین ضرر را برای انسان داشته باشد.

مهاجر با بیان این که محصولات کشاورزی وارداتی باید گواهی سلامت داشته باشند و چندین سازمان در این امر دخیل هستند، گفت: اگر محصولی آلوده باشد توسط وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده می شود، محصولات ما هم اگر آلوده باشد، باز می گردد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به صادرات ۶۰۰ هزار تن سیب زمینی از کشور، اظهار داشت: سیب زمینی هایی که آلوده عنوان شده بود تنها با خاک همراه بودند و آلوده نبودند.

وی تاکید کرد: هیچ کدام از محصولات ایرانی که صادر شده و بازگشته است، آلوده نبوده است.

مهاجر با اشاره به بازگردان یک کشتی ذرت از برزیل به خاطر منطبق نبودن با استانداردهای کشور، خاطرنشان کرد: ما اجازه ورود به این کشتی را ندادیم تا گواهی سلامت با پروتکل های ایران لحاظ و ارسال شود.

وی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی نقش برنامه ریزی و نظارت را برعهده دارد و ۱۰۰ درصد تولید دست کشاورزان است، تصریح کرد: صادرکنندگان محصولات کشاورزی باید با کشاورزان قرارداد ببندید.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: کسانی که می‌خواهند تولید و یا واردات انجام دهند باید بدانند که وزارت جهاد کشاورزی اجازه تولید و واردات سم بی کیفیت و بد کیفیت را نمی‌دهد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |