دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 14334 15:22:19 1394-05-02
قیمت طلا باز هم در گرو گزارش فدرال رزرو

قیمت طلا باز هم در گرو گزارش فدرال رزرو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت طلا باز هم در گرو گزارش فدرال رزرو

قیمت طلا باز هم در گرو گزارش فدرال رزرو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آواترید تاکید کرد که نگرانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مهمترین مانع برای افزایش قیمت طلا در شرایط کنونی به شمار می رود.

به گزارش رویترز، نعیم اسلم تحلیلگر برجسته موسسه آواترید ضمن اشاره به کاهش شدید قیمت طلا در روزهای گذشته تصریح کرد: مهمترین عامل کاهش قیمت طلا در شرایط فعلی تقویت ارزش دلار آمریکا بوده است.بر اساس این گزارش وی افزود: فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره آماده می شود. این مساله مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها به شمار می رود. تقویت ارزش دلار موجب کاهش چشمگیر تقاضا و قیمت طلا شده است.تحلیلگران بر این باورند که سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1087 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1044 دلار در هر اونس نیز کاهش خواهد یافت.تحلیلگران موسسه ام کی اس سوییس نیز اعلام کردند که سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1100 دلار است و اگر قیمت طلا بالاتر از این سطح باقی بماند می تواند نسبت به افزایش بیشتر قیمتها نیز امیدوار بود.

تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری فت پروفیتس تاکید کرد که انتشار آمارهای مربوط به بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا فشار زیادی را بر قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا وارد کرده است.به گزارش بلومبرگ، قیمت طلا از ابتدای سال 2015 تاکنون بیش از 8.8 درصد کاهش داشته است. قیمت طلا در بازار شانگهای چین به پایین ترین سطح از دسامبر 2010 رسیده است.بر اساس این گزارش آمارهای اقتصادی منتشر شده در آمریکا که نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی این کشور است، موجب بیشتر شدن احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شده است.نشست آتی فدرال رزرو قرار است 28 و 29 جولای برگزار شود. نظرسنجی بلومبرگ از کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا به بیش از 50 درصد رسیده است.دیوید لینوکس تحلیلگر ارشد موسسه فت پروفیتس تاکید کرد: انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا می تواند افزایش نرخ بهره در نشست سپتامبر فدرال رزرو شود. به نظر من افزایش نرخ بهره آمریکا قیمت طلا را تا 1050 دلار کاهش خواهد داد.

به گزارش جهان اقتصاد، سازمان زمین شناسی آمریکا اعلام کرد که تولید طلای این کشور در ماه مارس به 15800 کیلوگرم رسیده که این رقم نسبت به ماه فوریه با رشد 4 درصدی روبرو شده ولی نسبت به مارس 2014 بیش از 9 درصد کاهش داشته است.بر اساس این گزارش میانگین تولید روزانه طلا در آمریکا طی ماه مارس امسال به 509 کیلوگرم رسیده و این رقم در ماه فوریه به 543 کیلوگرم و در ژانویه نیز به 541 کیلوگرم رسیده بود. میانگین تولید طلای آمریکا در سال 2014 میلادی روزانه به 577 کیلوگرم رسیده است.میزان تولید نقره آمریکا نیز در ماه آوریل به 100 هزار کیلوگرم رسیده که این رقم نسبت به مارس با افت 6 درصدی روبرو شده ولی نسبت به آوریل سال گذشته 6 درصد افزایش را تجربه کرده است.

محمد امین ناطقیان

گروه نهادهای مالی

m.amin.nateghian@jahaneghtesad.com

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |