پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 12420 13:49:16 1394-02-15
عارف:  افراد تنگ نظر تحمل شهید مطهری را در مقطع فعلی ندارند

عارف: افراد تنگ نظر تحمل شهید مطهری را در مقطع فعلی ندارند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
عارف:  افراد تنگ نظر تحمل شهید مطهری را در مقطع فعلی ندارند

عارف: افراد تنگ نظر تحمل شهید مطهری را در مقطع فعلی ندارند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه تا زمانی که حقوق و کرامت معلمان حفظ نشود آن‌ها نمی‌توانند تاثیر مثبت زیادی داشته باشند بر ضرورت حفظ شان و منزلت معلمان از سوی مسئولان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در دیدار جمعی از معلمان و فرهنگیان کشور با تبریک هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری به بیان ویژگی‌های شخصیتی شهید مطهری پرداخت و گفت: تلاش استاد مطهری برای ترویج دین رحمانی و حاکمیت اخلاق قبل و بعد از انقلاب اسلامی در جامعه باعث اشتیاق جوانان به ایشان و همراهی با انقلاب اسلامی شد.

وی روش و منش شهید مطهری را الگوی مناسبی برای جوانان دانست و یادآور شد: یکی از ویژگی‌های شخصیتی شهید مطهری سعه صدر و تحمل مخالف بود. ایشان در سخنرانی‌های خود بر حضور مارکسیست‌ها در دانشگاه ها تاکید داشتند البته نا اهلان و تنگ نظران نظرات شهید مطهری را تحمل نکردند و انقلاب را از وجود ایشان محروم کردند و متاسفانه در مقطع فعلی هم برخی افراد تنگ نظر تحمل چهره‌های مانند شهید مطهری را ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بعد فرهنگی انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب‌های جهان قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: معلمان به مانند دیگر اقشار مردم نقش تاثیرگذاری در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند. امروز هم برای رواج تعلیم و تربیت صحیح در جامعه ما سخت نیازمند معلمان هستیم و باید بدانیم که محوریت اصلی در حاکمیت سند تعلیم و تربیت اسلامی و اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با معلمان عزیز است.

وی با بیان اینکه در سطح جامعه به معلمی که مروج اخلاق، راستی، شفافیت و درستی باشد نیاز داریم، خاطرنشان کرد: بهترین زمان زندگی انسان‌ها در اختیار معلمان است و یکی از وظایف معلمان این است که علاوه بر داده‌های علمی و تعلیمات دینی به دانش‌آموزان آنان را رشد فکری دهند و برای اعتلای معنوی آنان تلاش کنند؛ چون آنها هستند که پایه‌های مردم‌سالاری و اداره جامعه ما را در آینده محکم می‌کنند.

 

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |