سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 8150 15:57:00 1393-09-30
طرح تحول نظام سلامت ادامه می یابد

طرح تحول نظام سلامت ادامه می یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
طرح تحول نظام سلامت ادامه می یابد

طرح تحول نظام سلامت ادامه می یابد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس جمهوری با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن همه افراد فاقد بیمه، آن را اقدامی بزرگ و مهم توصیف کرد و گفت: دولت در سال آینده نیز تلاش خواهد کرد روند تکاملی اجرای طرح تحول نظام سلامت را به پیش ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» همزمان با سالروز رحلت جانگداز پیامبر گرامی و عظیم الشان اسلام حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت دومین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در بیمارستان بهارلو حضور یافت و از بیماران عیادت و دلجویی کرد.
رییس جمهوری ضمن دیدار با بیماران بستری در بخش های مختلف این مرکز درمانی، با آنان به گفت وگوی صمیمی پرداخت و از پزشکان، پرستاران و همه دست اندرکاران این بیمارستان که در روزهای عادی و تعطیل برای شفای بیماران و کسب رضایت آنها تلاش می کنند، قدردانی و تجلیل کرد.
رییس جمهوری در جریان دیدار از بیمارستان بهارلو در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران در تشریح انگیزه های خود برای حضور در این مرکز درمانی ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر اسلام (ص)و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، با بیان اینکه این بیمارستان برای ما خاطره ای به یاد ماندنی به همراه دارد، گفت: اینجا همان بیمارستانی است که وقتی مقام معظم رهبری در ششم تیر سال ۶۰ هدف توطئه ترور قرار گرفتند به لحاظ نزدیکی به مسجد ابوذر ابتدا به اینجا منتقل شدند و شاید اگر این بیمارستان و خدمات آن نبود ما این وجود عزیز را از دست می دادیم.
روحانی با اشاره به اینکه بیماران برای ما بسیار عزیز و مهم هستند، اظهارداشت: دولت پیگیر بهبود شرایط پذیرش، بستری و درمان بیماران و کسب رضایت آنان و خانواده های بیماران است و خوشحالم که امروز با هر کدام از بیمارانی که از آنها عیادت کردیم و با او گفت وگو کردیم ، از خدمات بیمارستان رضایت داشتند.
رییس جمهوری با بیان اینکه بیماران، خانواده های بیماران و حتی پرسنل درمانی و خادمان سلامت از اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار رضایت می کنند، خاطرنشان کرد: باید همه از پرسنل مراکز درمانی تا دست اندرکاران وزارت بهداشت و مردم، دست به دست هم دهیم تا این طرح را به پیش برده، ارتقا دهیم و نواقص احتمالی پیش آمده در مسیر اجرای طرح را رفع کنیم.
روحانی به خشنودی و رضایت مندی خود از اظهار رضایت بیماران از خدمات درمانی جدید ارائه شده در قالب طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و از وزیر، مدیران و کارکنان وزارت بهداشت و همه تلاش گران عرصه سلامت صمیمانه قدردانی کرد.
روحانی در پاسخ به این سوال که رویکرد دولت به عرصه سلامت در سال آینده چیست؟ ، گفت: دولت طرح بسیار مهم تحول نظام سلامت را ادامه خواهد داد و اعتبارات لازم برای این منظور را در بودجه لحاظ کرده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز همه افراد جامعه تحت پوشش بیمه درمانی هستند، آن را تحول و اقدامی بزرگ و مهم توصیف کرد و افزود: البته برای تکمیل طرح تحول سلامت ، به جذب نیروی انسانی متخصص، تجهیز و نوسازی و توسعه برخی بیمارستان ها و احداث بیمارستان های جدید نیاز داریم اما به همت همه دست اندرکاران نظام سلامت تلاش خواهیم کرد روند تکاملی اجرای این طرح را در سال آینده نیز تداوم بخشیم.
در پایان این دیدار دکتر روحانی در جمع پرسنل و برخی همراهان بیماران که در حیاط بیمارستان برای دیدار با وی تجمع کرده بودند، حضور یافت و به ابراز احساسات و نیز اظهار تشکر آنها از خدمات و رضایت مندی که در نتیجه اجرای طرح تحول نظام سلامت حاصل شده است، پاسخ داد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |