سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 4950 15:24:07 1393-06-03
صالحي:نخستين سانتريفيوژ توبولار تحويل انستيتو پاستور شد

صالحي:نخستين سانتريفيوژ توبولار تحويل انستيتو پاستور شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
صالحي:نخستين سانتريفيوژ توبولار تحويل انستيتو پاستور شد

صالحي:نخستين سانتريفيوژ توبولار تحويل انستيتو پاستور شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی


  رييس سازمان انرژي اتمي گفت: بر اساس تفاهم نامه امضا شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي متعهد به توليد سانتريفيوژ توبولار براي توليد واکسن هاي دامي بوديم که نخستين سانتريفيوژ توليدي را تحويل انستيتو پاستور داديم.
 به گزارش ايرنا، علي اکبر صالحي ديروز (دوشنبه ) پس از امضاي دو تفاهم نامه با سازمان مديريت صنعتي و دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي افزود: اين سانتريفيوژها از 16 هزار تا 80 هزار دور است که اکنون در حال کار بر روي سانتريفيوژهاي 40 هزار دور هستيم.
وي با بيان اينکه در آينده نيز قرار است براي توليد سانتريفيوژهاي با 80 هزار دور کار کنيم، گفت: امسال دو شرکت دانش بنيان در اين زمينه تاسيس مي کنيم زيرا مي خواهيم تصدي گري دولت را در عرصه فن آوري به تدريج کاهش داده و به بخش خصوصي و مهندساني که مبتکر اينگونه فعاليت ها هستند، واگذار کنيم.
رييس سازمان انرژي اتمي ادامه داد: اگر اين دو شرکت به صورت آزمايشي کارايي خود را نشان دادند سعي مي کنيم شرکت هاي دانش بنيان ديگر نيز در فعاليت هاي گسترده صنعت هسته اي در ساير زمينه ها ايجاد کنيم.
سانتريفيوژهاي توبولار براي توليد واکسن هاي دامي است که در آينده براي توليد واکسن هاي انساني نيز به کار مي رود.
صالحي با اشاره به دو تفاهم نامه همکاري امضا شده بين سازمان انرژي اتمي و سازمان مديريت صنعتي و دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: تفاهم نامه منعقد شده با سازمان مديريت صنعتي در رابطه با تربيت نيروي انساني و انتقال تجارب صنعتي است که مي خواهيم بر اساس آن همکاري هاي گسترده آموزشي را به يکديگر فراهم کنيم.
رييس سازمان انرژي اتمي اظهار اميدواري کرد نتيجه اين تفاهم نامه ارتقاي سطح علمي و تجربه کارکنان و متخصصان در سازمان انرژي اتمي باشد.

وي درباره تفاهم نامه امضا شده بين سازمان انرژي اتمي و دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي نيز توضيح داد: سازمان انرژي اتمي در شرايطي است که مي تواند تجارب اندوخته خود را به بخش هاي ديگر کشور از جمله حوزه سلامت، کشاورزي و صنعت منتقل کند.
معاون رييس جمهوري اظهار اميدواري کرد بتوانيم تجهيزات مورد نياز بخش سلامت را در ارتباط با مسايل پرتويي و انواع تجهيزاتي که قابليت ساخت و يا بازسازي در ايران دارد، انجام دهيم.
صالحي ادامه داد: بر اساس اين تفاهم نامه، دوره هاي آموزشي براي کساني که در حوزه سلامت با اين تجهيزات سروکار دارند، برگزار مي شود.
وي با بيان اين که اين دوره هاي آموزشي براي بالابردن سطح علمي پزشکاني است که با انواع راديوداروها بويژه راديوداروهاي جديد سروکار دارند، اظهار داشت: نياز است که سطح آموزش پزشکان را در اين خصوص بالا ببريم تا بتوانند به درستي و خوبي از اين راديوداروها استفاده کنند.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |