شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 3448 15:10:14 1393-04-24
شرکت‌های بورسی رتبه بندی می شوند

شرکت‌های بورسی رتبه بندی می شوند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
شرکت‌های بورسی رتبه بندی می شوند

شرکت‌های بورسی رتبه بندی می شوند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : رتبه‌بندی شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران، براساس امتیاز کسب‌شده از نظر کیفیت افشا و اطلاع‌رسانی مناسب برای دوره 12 ماهه منتهی به 31 خرداد ماه 93 به همراه اطلاعات مقایسه‌ ای دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفندماه سال گذشته اعلام شد

اداره نظارت بر ناشران بورسی طی ارسال اطلاعیه ای در سامانه کدال چگونگی محاسبه رتبه‌بندی کلیه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، بازار اول، بازار دوم، شرکت های هلدینگ، شرکت های سرمایه گذاری به‌تفکیک امتیاز به موقع بودن و قابلیت اتکا اعلام کرده است.
بر اساس این اطلاعیه امتیاز اطلاع‌رسانی ناشران براساس وضعیت اطلاع‌رسانی آن‌ها از نظر قابلیت اتکا و به‌موقع بودن ارسال اطلاعات محاسبه شده‌است.
معیار به‌موقع بودن بر اساس زمان ارسال اطلاعات توسط شرکت (پیش‌بینی‌های درآمد هر سهم، صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای حسابرسی‌نشده، صورت وضعیت پرتفوی، اظهارنظرهای حسابرس نسبت به پیش بینی درآمد هر سهم اولیه و شش‌ماهه و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شش ماهه، صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده و شده پایان دوره مالی و برنامه ‌زمانبندی پرداخت سود سهامداران) در مقاطع تعیین‌شده در دستورالعمل افشای اطلاعات و با لحاظ کردن میزان تاخیر در ارسال اطلاعات، مورد محاسبه قرار می‌گیرد.
علاوه بر موارد فوق، میزان نوسانات و تغییرات در پیش‌بینی‌های ارسالی و هم‌چنین تفاوت‌های میان مبالغ پیش‌بینی شده و عملکرد واقعی حسابرسی شده معیار قابلیت اتکا در این محاسبات ذکر شده است.
لازم به‌ذکر است؛ از آن‌جا که شرکت‌های سرمایه‌گذاری براساس دستورالعمل‌های جدید، ملزم به ارائه پیش‌بینی درآمد هر سهم نیستند، لذا امتیاز مربوط به این شرکت ها به طور جداگانه مورد محاسبه قرار می گیرد و اطلاعات مقایسه‌ای مربوط به این شرکت‌ها تنها نسبت به سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری‌ ارائه می شود.
 علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئی تر به سامانه کدال مراجعه کنند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |