شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 11661 14:14:36 1394-01-24
ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۲۵ فروردین

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۲۵ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی  ۲۵ فروردین

ستون اخبار کوتاه ‏امور زیربنایی ۲۵ فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

راه‌آهن ایران به عراق متصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ریل قطار از ایران تا شلمچه رسیده و قرار است از طریق یک پل به عراق متصل شود. عباس آخوندی در حاشیه سفر به عراق اظهار داشت: بحث پل شلمچه به بصره یکی از موضوعاتی بود که کار آن طولانی و به سر انجام نرسیده است.آخوندی بیان کرد: ریل قطار از طرف ایران تا شلمچه رسیده و قرار است از طریق یک پل به عراق متصل شود و قرار است در حدود ۳۲ کیلومتر در عراق ریل گذاری که جزئیات آن در این سفر مشخص می‌شود.

تدوین سیاست‌‌های حمایت از شرکت‌های کارآفرین نوپا

نخستین جلسه کارگروه بررسی و سیاست‌گذاری در خصوص نحوه حمایت از شرکت‌های کارآفرین نوپا با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی توسط معاونت فناوری مرکز ملی فضای مجازی به منظور شناسایی وضعیت جاری عملکرد این شرکتها و رخدادهای مربوط به آن در کشور، بررسی چگونگی ساماندهی فضای کارآفرینی و طرح راهکارهای حمایتی کلان در جهت ارزش‌گذاری و حمایت از این فضا برگزار شد.

توضیح مدیرعامل مخابرات درباره بازار سیاه خط‌وط ثابت و موبایل

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران معتقد است: قیمت‌های میلیاردی برخی خطوط رند ثابت و همراه ارتباطی با مخابرات ندارد و طبق قانون مالک یک خط مجاز است برای آن قیمت‌گذاری کند. بحث قیمت خط‌های رند تلفن ثابت و موبایل موضوع تازه‌ای نیست و گویی قیمت‌های بالای این خطوط که در موارد متعدد حتی به رقم‌های میلیاردی هم می‌رسد امری مرسوم و رایج شده است.از سوی دیگر شرکت مخابرات نیز مدتی است واگذاری شماره‌های خیلی رند را متوقف کرده همین موضوع موجب شده در میان مردم و فعالان بازار این شائبه ایجاد شود که شرایط ایجاد شده در بازار سیاه خط‌های رند، بعضا از سوی خود این شرکت مدیریت می شود.

اعتراض به بدقولی یک شرکت هواپیمایی در خراسان شمالی

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جرگلان گفت: مسافران خراسان‌شمالی علاقه‌ای برای پرواز با شرکت هواپیمایی اترک ندارند.قاسم جعفری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بدعهدی این شرکت هواپیمایی و لغو مداوم پروازهای آن علت اصلی بروز این مشکل بوده است.وی با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی اترک در دو سال گذشته مجوز شرکت هواپیمایی خود را با نام این استان دریافت کرد و در تابستان سال ۹۲ به بهره برداری رسید، افزود: از آن زمان به بهانه‌های مختلف همچون ایمن نبودن فرودگاه بجنورد برای فرود هواپیما، پروازها را لغو می‌کرد.

افزایش تولید نفت ایران ۵-۳ سال پس از تحریم

خبرگزاری رویترز عصر روز یکشنبه اعلام کرد، آژانس بین المللی انرژی (آی.ایی.ای) پیش بینی می کند، تولید نفت ایران ۳ تا ۵ سال پس از تحریم ها افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.به گزارش ایرنا ازخبرگزاری یادشده فاتیح بیرول اقتصاددان ارشد و رییس آینده آژانس بین المللی انرژی گفت: حتی اگر ایران و قدرت های جهانی در پایان ماه ژوئن (۹ تیر) به توافق نهایی در مورد مساله هسته ای این کشور دست پیدا کنند، بازار جهانی نفت شاهد افزایش چشمگیر عرضه نفت ایران تا بیش از ۵ سال آینده نخواهد بود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |