شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 831 14:52:13 1393-01-16
رییس جمهور:می‌خواهند ما را مشغول حاشیه‌سازی‌ها کنند

رییس جمهور:می‌خواهند ما را مشغول حاشیه‌سازی‌ها کنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رییس جمهور:می‌خواهند ما را مشغول حاشیه‌سازی‌ها کنند

رییس جمهور:می‌خواهند ما را مشغول حاشیه‌سازی‌ها کنند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه اخبار ایران : رییس جمهور تصریح کرد:برخی‌ها می‌خواهند ما را مشغول حاشیه و حاشیه‌سازی‌ها کنند که از اصل کار باز بمانیم، ولی ما نباید خود را مشغول این حاشیه و حاشیه‌سازی‌ها کنیم .
حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر دیروز(شنبه) در دیدار با جمعی از کارکنان نهاد ریاست جمهوری که در مسجد سلمان نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، در بخشی از سخنان خود با اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای دولت در عرصه‌های مختلف از جمله در حوزه سیاست خارجی طی مدتی که مسئولیت را برعهده گرفته است گفت: ما در عرصه سیاست خارجی موفقیت بزرگی به دست آورده‌ایم، ولی چون اکنون در طی مسیر راه هستیم در این ارتباط کمتر حرف می‌زنیم و ان‌شاءالله وقتی این مسیر به پایان برسانیم مسائل را در این زمینه باز می‌کنم و خیلی‌ها خجل می‌شوند.
رئیس جمهور گفت: ملت ما کار بزرگی را انجام داده است و کسانی که امروز در سیاست خارجی ما قدم‌های استوار همراه با تدبیر برمی‌دارند، پشتوانه آنها حمایت مردم ایران و هدایت‌های مقام معظم رهبری است.
وی ادامه داد: در زمینه اقتصادی نیز حرکت و مسیر ما، مسیر درستی بوده و نشان دهنده تدبیر، خرد، مشورت جمعی و تلاش تمام اقتصاددانان کشور و همچنین مسئولین اقتصادی است که به دولت کمک کرده و می‌کنند .
رئیس جمهور با اشاره به کاهش تورم نقطه به نقطه و تورم سالیانه در سال گذشته گفت: امسال نیز قول می‌دهیم تا پایان سال تورم به ۲۵ درصد کاهش پیدا کند.
روحانی افزود: در زمینه اشتغال نیز بار سنگین و راه دشواری را پیش ‌رو داریم و طبق اعلام مرکز آمار قدم‌های اولیه‌ را در این زمینه برداشته‌ایم و بیکاری اندکی کاهش پیدا کرده ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب راه درازی درپیش داریم و همه باید کمک کنیم.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع کارکنان نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: برای بهتر خدمت کردن همه نظر بدهند و راه بهتر را پیشنهاد کنند. برای بهره‌وری بیشتر همه باید به سهم خودشان تلاش کنند، استعداد، فکر و برنامه‌ریزی خود را در این زمینه به کار بگیرند و به مسئولان تذکر دهند.
وی ادامه داد: انتقاد و پیشنهاد سازنده نه تنها خوب است، بلکه بیان آن وظیفه همه است. باید همدیگر را نقد سازنده کنیم تا کار بهتر و مفیدتر انجام شود، مردم را امیدوارتر کنیم.
روحانی افزود: امسال برنامه سختی پیش‌رو داریم و ان‌شاءالله به اذن الهی و به لطف خداوند و به کمک مردم همه آنها را انجام می‌دهیم.
وی تصریح کرد: من علی‌رغم مشکلات، بسیار بسیار به آینده امیدوارم و می‌دانم که با همت و تلاش و هوشیاری و وحدت مردم می‌توانیم در طی کردن مسیر موفق شویم.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود افزود: هیچ چیز بالاتر از وحدت نیست و هیچ چیز بدتر از تفرقه،‌ انشقاق و جدایی نیست. بیائید به هم نزدیک شویم و دل‌ها را پاک و صاف کنیم.
نمی‌دانید که اتهام چه اشتباه بزرگی است. اگر کسی خطای کوچکی کرده خطایش را بزرگ نکنیم و اگر خطا بوده آن را تبدیل به خیانت نکنیم و اگر خیانت کوچکی بوده آن را بزرگ و بزرگ‌تر نکنیم.
روحانی با تاکید مجدد بر اهمیت وحدت گفت: چه خیری در جدایی،‌ انشقاق و فاصله وجود دارد. چه خاصیتی در آنها وجود دارد که بعضا بازهم آن را دنبال می‌کنیم. ما باید به هم نزدیک شویم. همه ما ایرانی هستیم و باید برای ایران تلاش کنیم. همه ما مسلمان هستیم و باید برای اسلام و اجرای اخلاق محمدی تلاش کنیم. اگر باهم باشیم، دست به دست هم بدهیم و برادرانه در کنار هم باشیم دست خداوند نیز کنار ما خواهد بود، روی سر ما خواهد بود و دست خداوند یعنی قدرت خداوند. قدرت الهی که آمد هر مشکلی آسان می‌شود و ما کاری کنیم که خدا با ما باشد و اگر خدا با ما باشد، همه چیز حل می‌شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تبریک سال نو به کارکنان نهاد ریاست جمهوری و ملت ایران گفت: ان‌شاءالله سالی پر از خیر، برکت، وحدت، رشد، توسعه، شکوفایی و معنویت برای همه ما باشد. ان‌شاءالله همگی در پناه الطاف امام زمان و امام هشتم باشیم و ان‌شاءالله که سال، روز و روزگار همه ما نو باشد و روز به روز در مسیر پیشرفت و تعالی هرچه بیشتر حرکت کنیم و به همدیگر کمک کنیم و به مسئولیت‌هایی که بر عهده داریم توجه کنیم.
رئیس جمهور گفت: ان‌شاءالله امسال سالی توام با عزت و برکت برای همه باشد.
وی خاطر نشان کرد: ما در هر کجا که هستیم و هر مسئولیتی که داریم باید آن را تبدیل به فرصتی برای رضای خداوند و خدمت به خلق خداوند کنیم.
روحانی گفت: وقتی که یک روزی را آغاز به کار می‌کنیم، در پایان وقت آن روز برگردیم و نگاه کنیم و ببینیم که با چه عملی خداوند متعال را خشنود کردیم؛ چرا که اگر خداوند خشنود شود امام زمان نیز از ما راضی خواهد بود. ببینیم چه کاری برای خدمت به مردم کرده‌ایم و چه گره‌ای از کار مردم باز کرد‌ه‌ایم.
رئیس جمهور با بیان این‌که ما همه باید برای پیشبرد امور و سازندگی کشور و خدمت به مردم دست به دست هم بدهیم، تصریح کرد: کاری که انجام می‌دهیم اگر کار خیر بود، همه در آن شریک هستند و اگر خدایی ناکرده کار اشتباه بود، من آن را برعهده می‌گیرم هم در دنیا و هم در آخرت. پای تصمیمی که گرفته‌ام می‌ایستم و مسئولیت آن را در محضر عدل الهی نیز بر عهده می‌گیرم چون مسئولیت را پذیرفته‌ام.
وی ادامه داد: بیش از هفت و نیم ماه از عمر دولت یازدهم گذشته است و ما همه در حد توان و فکر خودمان تلاش کردیم و این تلاش را ادامه می‌دهیم. من از مسئولان دولتی در سراسر کشور هم تشکر می‌کنم و هم راضی هستم؛ چرا که ما در اقتصاد، در مسائل اجتماعی و در زمینه‌های فرهنگ، سیاست داخلی و خارجی با هدایت‌های مقام معظم رهبری کارهای بزرگی انجام داده‌ایم و قدم‌های مهمی را برداشته‌ایم.
روحانی با اشاره به برخی از تخریب‌ها که علیه دولت صورت می‌گیرد گفت: اینکه عده‌ای نشسته‌اند و صبح تا شب به اسم انتقاد تخریب می‌کنند و قلم و بیان آنها آزاد است نشان می‌دهد که فضای ما آزاد است. البته تخریب و بداخلاقی کار خوبی نیست. آزادی زیبا است، ولی باید از آزادی حسن استفاده را بکنیم. نباید خود را مشغول به حاشیه و حاشیه‌سازی‌ها کنیم. برخی می‌خواهند ما را مشغول حاشیه و حاشیه‌سازی‌ها کنند که از اصل کار باز بمانیم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |