یکشنبه 19 آذر، 1402

کدخبر: 11329 16:26:27 1394-01-15
رییس جمهور:  موفقیت دیپلماسی مرهون همدلی و همزبانی مردم و مسئولان

رییس جمهور: موفقیت دیپلماسی مرهون همدلی و همزبانی مردم و مسئولان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رییس جمهور:  موفقیت دیپلماسی مرهون همدلی و همزبانی مردم و مسئولان

رییس جمهور: موفقیت دیپلماسی مرهون همدلی و همزبانی مردم و مسئولان

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس جمهوری نامگذاری«دولت، ملت؛ همدلی و همزبانی» برای سال 94 را بهترین عیدی مقام معظم رهبری توصیف و تصریح کرد: یکی از اولین برکات این همدلی و همزبانی، توفیقی بود که در عرصه هسته ای به دست آمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار نوروزی با جمعی از وزرا، معاونین و مدیران دستگاه های اجرایی، که صبح شنبه انجام شد، با بیان اینکه نوروز تلفیقی از آیین ها و سنت های صحیح ایرانی با آموزه های اسلامی است، اظهار داشت: مردم ما همواره سال جدید خود را با دعا و ذکر خدا آغاز می کنند و در ایام نوروز به دید و بازدید یکدیگر می روند که این رسوم بسیار پسندیده و نیکو است.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به مذاکرات اخیر در لوزان و همچنین حیطه اختیارات دولت در فعالیت های هسته ای و مذاکرات ادامه داد: به لحاظ اهمیت فراوان این مسأله همواره از نظرات دیگر مسئولین در قوای مقننه و قضائیه و سایر نهادها استفاده کردیم و ضمن بهره مند بودن از حمایت های بی دریغ و مستمر مردم، هدایت های مقام معظم رهبری نیز، همچون چراغ راه برای پیشبرد مذاکرات بود.

رییس شورای عالی امنیت ملی، مذاکره در عرصه بین المللی را بسیار پیچیده و سخت عنوان کرد و گفت: موفقیت تیم مذاکره کننده کشورمان در برابر نمایندگان شش قدرت جهانی مرهون مهارت مذاکره کنندگان و از آن مهمتر، همدلی و همزبانی همه مردم و مسئولین بود.

دکتر روحانی اضافه کرد: در این مذاکرات، بر حق جمهوری اسلامی ایران برای غنی سازی در خاک خود، تصریح شده است. نیروگاه آب سنگین اراک با تکنولوژی جدیدتر به کار ادامه خواهد داد و تأسیسات فردو و نطنز نیز که در ابتدای امر طرف مذاکره کننده خواهان تعطیلی کامل آنها بود، همچنان فعال خواهند بود. از سوی دیگر اثبات اینکه نمایندگان جمهوری اسلامی می توانند در برابر شش قدرت جهانی بر سر یک میز نشسته و با اقتدار از منافع خود دفاع کنند، دستاورد بزرگی است.

رییس جمهوری با بیان اینکه توفیق به دست آمده در این مرحله از مذاکرات هسته ای، امیدواری به حل کامل مشکلات را افزون کرده است، تصریح کرد: ارتقای امید و سرمایه اجتماعی، وحدت و انسجام داخلی به افزایش توان تیم مذاکره کننده هسته ای در ادامه مسیر بری نگارش توافق نهایی خواهد انجامید.

رییس شورای اقتصاد خاطرنشان کرد: توافق نهایی وضعیت بهتری نیز برای اجرای اقتصاد مقاومتی ایجاد خواهد کرد. حصول این تفاهم گواه آن است که قدرت های جهانی به این نتیجه رسیده اند که ادامه تحریم ها ممکن نیست و پافشاری بر این حربه نتیجه ای نخواهد داشت.

دکتر روحانی با تقدیر از ایستادگی مردم گفت: باید با همدلی، عزم عمومی، تلاش و کار پیگیر سختی هایی را که مردم به ویژه در سال های اخیر متحمل شدند به نحو شایسته جبران کنیم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال 94 اشاره کرد و ادامه داد: امیدوارم که با همدلی و فراهم آوردن زمینه حضور همه کسانی که نظام جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی را قبول دارند، این انتخابات را به افتخاری دیگر برای ایران اسلامی تبدیل کنیم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر کشور با مشکل کم آبی و خشکسالی مواجه است، بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب تاکید کرد و گفت: وزارت نیرو باید با تشکیل کارگروه های ویژه اقدامات لازم را برای اصلاح الگوی مصرف آب خانگی و کشاورزی انجام دهد.

دکتر روحانی گام های دولت برای تصفیه فاضلاب های شهری را بسیار خوب و مهم توصیف کرد و اظهارداشت: اقدامات انجام شده در این زمینه باید هر چه زودتر تکمیل شود.

رییس جمهوری مصرف اصلی آب در کشور را در بخش کشاورزی عنوان کرد و اظهار داشت: دولت با اختصاص 10 میلیارد دلار به بخش آب، کار بسیار بزرگی انجام داد و باید در سال های آینده با توسعه کشت گلخانه ای، استفاده از آب در کشور را بیش از پیش مدیریت کنیم.

دکتر روحانی با اشاره به طرح احیای550 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خوزستان، گفت: با اجرای کامل این طرح، بخش کشاورزی و به تبع آن اشتغال در این استان، متحول خواهد شد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |